ניידת משטרה
צילום: פלאש 90

החשד לאונס קבוצתי בשפלה: בצעד חריג – כל תשעת החשודים שוחררו

שופט בית המשפט המחוזי ביטל את מעצר הבית של כל החשודים באונס הקטינה בת ה-14
הדס גרינברג
24 בדצמבר 2019
13:46

בצעד חריג שוחררו היום (שלישי) ממעצר בית כל תשעת הנערים החשודים באונס הקטינה בת ה-14 מהשפלה. ביום ראשון הגיש עורך הדין של אחד החשודים ערר על החלטה של בית משפט השלום בראשון לציון שקבע שהחשודים יהיו במעצר בית לילי במשך חודש.

שופט המחוזי דוריאן קבע בהחלטתו כי מעצר לילי אינו משרת כל מטרה של מניעת סיכון או שיבוש. בעקבות החלטה זו התקיים דיון בבית משפט השלום בראשון לציון בו השופט גיא אבנון קיבל את החלטת המחוזי והחליט להשיט את עקרון השוויון על כל החשודים ובכך לשחרר את כולם. המגבלה היחידה שנותרה היא הרחקה מעיר מגוריה של המתלוננת ואיסור יצירת קשר עימה.

בשבוע שעבר שופט בית משפט השלום בראשון לציון, גיא אבנון, אמר כי כל תשעת הנערים המעורבים בפרשה מעורבים בעבירות מין חמורות כלפי המתלוננת, כל אחד על פי חלקו. בדיון בהארכת מעצר הבית של הנערים אמר השופט כי "מדובר באירועים קשים, חלקם אף מזוויעים, אשר התרחשו לפי החשד במהלך תקופה בת מספר חודשים". השופט קבע כי קיים חשד סביר בעוצמה גבוהה ביותר "הקושר כל אחד ואחד מהחשודים לעבירות המיוחסות לו".

עורך הדין עדי כרמלי המייצג את אחד הנערים החשודים התייחס לחשדות ואמר כי לדעתו "מתחזקת מגמה של מתירנות מינית בקרב בני נוער צעירים מאוד, והכל על בסיס השימוש ברשתות החברתיות. לא כל מה שנחשד כאונס הוא אונס קלאסי. הפתרון הוא חינוכי". את הדברים אמר לליאת רגב בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לפני שבוע בית משפט השלום בראשון לציון התיר לפרסום כי תשעה קטינים, תושבי אזור השפלה, חשודים בביצוע עבירות מין בקטינה בת 14. הקטינים החשודים הם בני 15 ו-16. בית המשפט אסר לפרסם כל פרט אחר במסגרת החקירה. הנערים החשודים היו 11 ימים במעצר ולאחר מכן שוחררו למעצרי בית.