בעלה של ברטה

בעלה של ההרוגה בתאונה ליד נתב"ג: שעות התחננתי לדעת איפה אשתי

ברוך, בעלה של ברטה שוורץ, משחזר את הערב הקטלני: "יותר מחצי שעה התחננתי שיביאו מכבי אש. כששמו אותה על האלונקה קיוויתי שהיא רק בלי הכרה"
איתי שיקמן
24 בדצמבר 2019
15:41

התאונה הקטלנית ליד נתב"ג: ברוך, בעלה של ברטה שוורץ שנהרגה בתאונת הדרכים הקטלנית בקו 947, כועס על המשטרה שלטענתו במשך שעות סירבה לספר לו היכן נמצאת אשתו ואם היא חיה. היום (שלישי) הוא משחזר את הערב הקטלני: "שום דבר לא עזר, אני דרשתי לדעת איפה אשתי. רק ב־23:00 בלילה ראיתי שוטר שהתייעץ עם מישהי שלא נראתה לי אחות או רופאה והבנתי שהיא יועצת כלשהי. אחר כך ניגשה אליי אחות ושאלה אותי איך אני מרגיש. אמרתי, 'לא חשוב איך אני מרגיש, רק תגידו לי איפה אשתי, הבטחתם לי'. מאוד כואב לי שאני צריך לחזור מחר לארצות הברית כשאני למעלה והיא למטה".


ברוך מספר כי הוא ואשתו עשו את דרכם לתחנת נתב"ג ואז הנוסעים שמעו פיצוץ: "שמעתי מן חפץ שהתדרדר מסוף האוטובוס לכיוון הנהג. זה עשה רעש. אני לחלקיק שנייה ראיתי משהו מתגלגל. אחרי זה פתאום נשמע רעש עוצמתי כאילו שמשהו התפוצץ וכל האוטובוס התחיל לסטות ימינה ושמאלה. כולם צעקו וואז הרגשנו שהאוטובוס עומד להתהפך על צדו".

"אני צעקתי יותר מחצי שעה. יותר מחצי שעה התחננתי שיביאו מכבי אש. כולם ניסו להרגיע אותי. כשהרימו את הבטון היא הייתה הראשונה שהורידו. כששמו אותה על האלונקה קיוויתי שהיא רק בלי הכרה"

בהמשך מספר ברוך כי משום שהוא ישב בחלקו האחורי של האוטובוס הוא ביקש מהנהג לפתוח את הדלת: "ביקשתי מהנהג לפתוח את הדלת – והוא לא הגיב. אני ועוד כמה גברים דחפנו את הדלת בכוח ופתחתנו אותה. מכיוון שהייתי ליד הדלת אני הייתי הראשון שנדחפתי החוצה. רצתי חזרה לאוטובוס לראות איפה אשתי. כמובן שאז ראיתי את הדבר הענקי הזה העשוי בטון שוכב מעליהם.

"לא ראיתי שום דבר. התחלתי לצעוק שיביאו מכבי אש, ואני ניסיתי בעצמי להרים את הבלוק. אני צעקתי יותר מחצי שעה. יותר מחצי שעה התחננתי שיביאו מכבי אש. כולם ניסו להרגיע אותי. כשהרימו את הבטון היא הראשונה שהורידו. כששמו אותה על האלונקה קיוויתי שהיא רק בלי הכרה. רצתי אליה ועצרו אותי. הושיבו אותי על כיסא של מגן דוד אדום ואמרו לי שאני אראה אותך אחר כך".

בסופו של דבר ברוך טוען כי המשטרה סירבה במשך שעות לספר לו היכן אשתו נמצאת. מחר ישוב ברוך לארצות הברית יחד עם ארונה של ברטה.