חיסון נגד שפעת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש שירותי בריאות הציבור: "פטירות משפעת יכולות לקרות לכל אדם"

פרופ' סיגל סדצקי התייחסה למקרי התמותה האחרונים מהמחלה. "מקרי התחלואה שראינו עד כה ניתנים למניעה", הוסיפה ראש שירותי בריאות הציבור והדגישה את חשיבות החיסונים
הבוקר הזה
25 בדצמבר 2019
08:06

ראש שירותי הבריאות הציבורית, פרופסור סיגל סדצקי, התייחסה הבוקר (רביעי) למקרי התמותה האחרונים ממחלת השפעת. "פטירות משפעת יכולות לקרות לכל אדם. מקרי התחלואה שראינו עד כה ניתנים למניעה", אמרה בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. פרופסור סדצקי הדגישה את חשיבות החיסונים: "אין סיבה שלא נגן על עצמנו".


פרופסור ארנון אפק, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר והמשנה למנהל שיבא קרא אף הוא לציבור להתחסן: "החיסון בטוח. יכולות להיות תופעות לוואי מההתחסנות, אבל האלטרנטיבות הרבה יותר גרועות. לפני שהתפתחו החיסונים – הרבה מאוד אנשים נפטרו". פרופסור אפק הוסיף כי כמה חולים מאושפזים בבית החולים שיבא, עם סיבוכים של שפעת במצב קשה: "אחת הטעויות היא שאנשים חושבים שזו רק הצטננות". 

האזינו לריאיון המלא עם פרופ' ארנון אפק

אמש דווח בחדשות הערב כי ילדה בת שמונה מאושפזת במצב קשה עם סיבוך של שפעת. מדובר בילדה ללא גורמי סיכון הסובלת מאי ספיקת כליות, והרופאים בבית החולים תל השומר לא יודעים להסביר מה הוביל להתדרדרות במצבה. 

אתמול נפטר הלל דחבש, צעיר בן 19 מהיישוב נריה שבחבל בנימין, מסיבוך של שפעת בבית החולים שערי צדק בירושלים. מפרטים ראשונים עלה כי הוא חלה לפני כמה ימים וטופל עד כה בקהילה. שלשום הוא פונה לבית החולים במצב קשה ללא דופק תוך כדי החייאה. נוסף לו נפטרה שלשום נערה בת 14 מסיבוך של המחלה. 

במשרד הבריאות מודאגים משיעור ההתחסנות הנמוך ומספר החולים הקשים שממשיך לעלות. המשרד הציע בימים האחרונים לקופות החולים תמריץ כספי בתמורה להגדלת מספר המתחסנים. אתמול אמר יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, פרופסור חגי לוין, בריאיון לתוכנית "כאן הערב" על ריבוי מקרי המוות משפעת: "זה הגיע מוקדם השנה והגיע לרמה כמו בשיא של עונות קודמות. נכון להיום רק 16% התחסנו נגד שפעת. אני מצטרף לקריאה – חשוב מאוד להתחסן". 

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

תגיות:
שפעת