רפי פרץ, בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'
צילום: פלאש 90

"למד מלקחי העבר": נתניהו לא מתכוון להתערב במפלגות הימין

על אף הנתק שקיים בין האיחוד הלאומי של השר בצלאל סמוטריץ' לבית היהודי של השר רפי פרץ, חברי כנסת מהליכוד אמרו כי נתניהו למד מלקחי העבר, ומהביקורת שספג על החיבור עם עוצמה יהודית שבו היה מעורב - ולכן לא יתערב גוש בימין
זאב קם ויואב קרקובסקי
25 בדצמבר 2019
08:21

חברי כנסת בליכוד הבהירו שלראש הממשלה בנימין נתניהו אין כוונה להתערב הפעם בנעשה במפלגות הימין, גם לאחר הפריימריז בליכוד - כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. על אף הנתק שקיים בין האיחוד הלאומי של השר בצלאל סמוטריץ' לבית היהודי של השר רפי פרץ, חברי כנסת מהליכוד אמרו כי נתניהו למד מלקחי העבר, ומהביקורת שספג על החיבור עם עוצמה יהודית שבו היה מעורב. 

קרבות בשוליים: כמו בשמאל, גם בימין מתקשים להציג חזית מאוחדת | פרשנות

בעוד נתניהו לא מתכוון לסייע לגוש הימין, בכחול לבן מנסים לפרקו. לפי הערכות, זוהי אחת מהמטרות של כחול לבן לקראת הבחירות, והניסיון של הימין החדש לעביר לידיהם את תיקי הדתות מידי ש"ס, משרת את המטרה. בכחול לבן ככל הנראה יעדיפו להעניק לנפתלי בבנט ואיילת שקד, שמציגים קו מתון יותר מהחרדים, את התיקים הללו. 

לפיד התייחס לאפשרות של שיתוף פעולה עתידי עם הימין החדש: "נוצר מצב שבו נפתלי ואיילת מייצגים ערכים של ציונות דתית שפויה והגונה. על אף חילוקי דעות מסוימים, אפשר לשתף איתם פעולה". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו