סער בכנס ליכוד בנתניה, שלשום

"אין מנהיג שנוכל לסמוך עליו": זעם בליכודניקים החדשים על סער

ליאור מאירי, מראשי הליכודניקים החדשים: "במקום להוקיע את השחיתות - סער בחר בקמפיין תועלתני"
יואב קרקובסקי
25 בדצמבר 2019
13:15

ליאור מאירי, מראשי הליכודניקים החדשים, פרסם היום (רביעי) פוסט זועם בפייסבוק שבו כתב: "אין בבחירות הללו מנהיג שעליו נוכל לסמוך". מאירי מתח ביקורת חריפה גם על ח"כ גדעון סער, המתמודד על הנהגת המפלגה, וכתב כי "במקום להוקיע את השחיתות ואת הרעיון שנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים יכול לעמוד בראש המפלגה והמדינה - סער בחר בקמפיין תועלתני שלא נוקט עמדה חינוכית או מנהיגותית".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מאירי התייחס בסרטון שפרסם למעגל ההכפשות שמתנהל במפלגה בימים האחרונים. הכפשות שהחלו לדבריו, בעקבות הצעת סער לפעול למינוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לתפקיד נשיא המדינה, במידה וייבחר לראשות המפלגה ובהמשך לראשות המדינה. בתחילת השבוע הצטרף נתניהו לעתירה לבית הדין של הליכוד, הקוראת לביטול הפריימריז לרשימת המפלגה. 

בסרטון, אמר מאירי: "במשך קמפיין בחירות שלם, לא אמר גדעון סער מילה אחת ערכית בנושא השחיתות שפשתה במדינה ובמפלגה. במקום להגן על מערכת המשפט ואכיפת החוק, הוא העדיף להצטרף למתקפה. בעינינו מי ששותק לנוכח שחיתות בעמדת הנהגה, אשם רק נימה פחות מהמושחת עצמו, שלא לדבר על ההצעה המבישה, למנות לנשיא את נתניהו הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים".


בית הדין של הליכוד פרסם אתמול החלטה סופית שבה נקבע כי הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לכנסת לא יתקיימו. המשמעות היא שהליכוד יריץ את אותה הרשימה שרצה לשתי הכנסות הקודמות. בתוך כך, בית המשפט העליון דחה את ערעורם של חברי קבוצת הליכודניקים החדשים על החלטת בית הדין של הליכוד לפסול את מועמדותו של יניב טוירמן בבחירות המקדימות ועל הרחקתם של 15 חברים מהתנועה. עם זאת השופט יצחק עמית כתב כי האופן שבו התנהלה התנועה בענייניהם של הליכודניקים החדשים "אינו מניח את הדעת".

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו