חוות גידול בראפה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

איך כל ביס שלנו בהמבורגר מזיק לסביבה?

תעשיית הבשר נחשבת למזהמת במיוחד. לפי ההערכות כמעט 18% מכלל גזי החממה שנפלטים בכל שנה מגיעים מחיות שגודלו למאכל. יפעת גליק בודקת כיצד תורמת התעשייה להתחממות הגלובלית, ועל הדרך גוררת גם התעללות קשה בבעלי החיים | האזינו לפרק השלישי של "הזמן הירוק", הסכת הסביבה של כאן חדשות
יפעת גליק
28 בדצמבר 2019
13:00

למרות הזיהום החמור שנגרם לסביבה מתעשיית הבשר העולמית, הביקוש לבשר רק הולך וגדל ולפי התחזיות יכפיל את עצמו בתוך 30 שנה. התעשייה פולטת הפחמן גוררת שריפת יערות, כשבאמזונס בלבד בוערים עצים בקצב של 3,820 מגרשי כדורגל ביממה. אם זה לא מספיק, הרי שבדרך לצלחת שלנו עוברות החיות גם ייסורים קשים.

האזינו לפרק 3 בהסכת הזמן הירוק 

לנפץ את מיתוס הבשר ההומני

"הייתי פשוט חייב לנפץ את מיתוס הבשר ההומני", מספר רונן בר, שטס עד לאוסטרליה כדי לתעד מה קורה שם בחוות לגידול בקר שעושות משלוחים חיים לרחבי העולם, כולל ישראל. למה דווקא אוסטרליה? כי מכל המדינות, ישראל מייבאת הכי הרבה עגלים מאוסטרליה, מסביר רונן. מעל ל-60 אלף עגלים הגיעו מאוסטרליה לישראל ב-2019.

על ההתעללות בחיות שראה שם הוא מספר: "קודם כל אני מתחיל לראות שבעגלים הגוססים לא מטפלים. העובדים מסבירים לנו שפשוט לא משתלם לתת להם חלב. אז אנחנו עוקבים אחרי עגלים כאלה, ורואים איך הם נהיים יותר ויותר רזים, עד שהם גוססים. אנחנו רואים שם שהכול בסופו של דבר מסתכם בהחלטות כלכליות.

"חותכים קרניים בלי משככי כאבים כי זה לא משתלם וזה מעכב את העסק. אנחנו רואים שבפרות שכן יורים בהם, הרבה מהן גוססות ומשאירים אותן לגסוס למוות. אנחנו רואים שאין בכלל וטרינר שמגיע לטפל בבעלי חיים גוססים בתוך המכלאות, והסבירה לי אחת העובדות שם: 'זה לא שווה, העלות של הווטרינר תהיה יותר מהעלות של בעל החיים הזה'".

את מקרי ההתעללות הקשים והמזעזעים שראה ותיעד רונן בחוות באוסטרליה, הוא לא יכול להוציא מהראש: "אחד המקרים הכי חמורים שראינו שם זה עגל שמקובע בסד, והסד הזה נועד לקבע את הראש שלו כדי שלא יוכל לזוז ושיהיה אפשר לגדוע לו קרניים ולעשות עליו פרקטיקות נוספות. העגל הזה עשה איזו תנועה קטנה עם הראש שהכאיבה לאחד העובדים ביד, קצת, תנועה קטנה כזו עדינה. העובד פשוט הוציא עליו את כל העצבים. הבחור הזה, שהוציא על העגל את כל העצבים, היה מוגדר כמנהל צער בעלי חיים בחווה, זה התפקיד שלו... הוא בעט בעגל, נתן לו אגרופים בפנים, והעגל מקובע ולא יכול לזוז".

רונן בר: "חותכים קרניים בלי משככי כאבים כי זה לא משתלם וזה מעכב את העסק. אנחנו רואים שבפרות שכן יורים בהם, הרבה מהן גוססות ומשאירים אותן לגסוס למוות"

בעקבות תחקיר הבקר האוסטרלי, ששודר במוסף הזמן הירוק בחדשות הערב בכאן 11, ממשלת ישראל דרשה הבהרות מאוסטרליה בנוגע להתעללות בראשי בקר לפני שהם נשלחים לשחיטה בישראל. במכתב נדרשו הרשויות באוסטרליה להבהיר אילו פעולות כבר נקטו בעניין, וכיצד יפעלו למנוע מעשים דומים בעתיד.

ואם תנאי הגידול היו הומניים?

נניח שרונן היה מוצא באוסטרליה חוות שבהן תנאי הגידול היו הומניים לחלוטין, זה עדיין לא היה משנה את המצב המזיק לכולנו אשר גורמת תעשיית הבשר. אז איך זה קורה? מה הקשר בין בשר להתחממות הגלובלית?

בדוח של האו"ם שחקר את משבר האקלים פורסמה הערכה שכמעט 18% מכלל גזי החממה שנפלטים בכל שנה – מקורם בחיות שאנחנו אוכלים. לשם השוואה, הנתון הזה עוקף בסיבוב אפילו את מה שפולטים כל אמצעי התחבורה הנוסעים בכדור שלנו.

חלק מפליטות הפחמן מתרחשות כך: כדי לגדל בעלי חיים, בני האדם שורפים יערות או כורתים עצים בחלקים גדולים בעולם. עושים את זה כדי לגדל את בעלי החיים. על הדרך כדור הארץ חוטף זיהום אנוש. אפשר לראות את זה למשל, באמזונס. שם רק בקיץ האחרון נסק מספר השריפות ל-26 אלף. ולא רק שהביקוש לבשר לא נפגע – חוזים שהוא יכפיל את עצמו בתוך 30 שנה.

בהנחה שכל בני האדם יעברו לתזונה צמחית, ההשפעה על הנזק הסביבתי תהיה משמעותית. "בגלל הצורך בהרבה פחות משאבים ופגיעה סביתית יותר נמוכה", אומר ד"ר אלון שפון, יו"ר הפורום לתזונה בת-קיימא, "יש מצב של 'ווין-ווין' – גם בריאות מוגברת, וגם מבחינה סביבתית יהיה שימוש בהרבה פחות משאבים. לכן מעבר לתזונה צמחית יענה על שני הקריטריונים החשובים האלה".

התחלה של פתרון בעולם הסטראט-אפ

"השוק נמצא בנקודה מאוד מעניינת", אומר הפרשן הכלכלי של כאן חדשות שאול אמסטרדמסקי. "כי אנחנו רואים עוד ועוד יצרניות של מה שנקרא 'בשר תחליפי', שעשוי מצמחים. בעשור האחרון התחילו לפעול בארצות הברית חברות שמייצרות בעצם את הדבר האמיתי - המבורגר מבשר שהוא לא בשר. כל חברה עושה את זה ממוצרים אחרים - על בסיס סויה לדוגמה. השוק הזה תופס יותר תאוצה בארצות הברית. אנחנו מדברים בעיקר של שתי חברות  - 'Beyond meat' ו'Impossible foods'.

שאול אמסטרדמסקי: "השוק נמצא בנקודה מאוד מעניינת. בעשור האחרון התחילו לפעול בארצות הברית יותר חברות שמייצרות בעצם את הדבר האמיתי - המבורגר מבשר שהוא לא בשר"

"כל המכירות של כל הענף הזה מגלגלות בערך 4.5 מיליארד דולר. השוק הזה נמצא כל הזמן בצמיחה דו ספרתית. עוד ועוד אנשים קונים את המוצרים האלה". ועדיין, אומר שאול, זו טיפה בים. כי כשמסתכלים על שוק הבשר האמיתי אנחנו מדברים על כמה טריליוני דולרים בשנה.

  "ככל שהחברות האלה יחתמו על הסכמים עם חברות מזון מהיר, כך הכניסה שלהן לשוק תהיה יותר מהירה". חברת המזון התחליפי Byond meat (צילום: אי-פי)

אז האם יש לשוק הזה עתיד, או שמדובר באופנה חולפת? "ככל שהחברות האלה יחתמו על יותר הסכמים עם חברות מזון מהיר", אומר שאול, "אז הכניסה שלהן לשוק תהיה יותר מהירה. כניסה של מקדונלד'ס היא נקודת מפתח בעניין הזה. אם היא תכניס לתפריט שלה באופן משמעותי את ההמבורגר התחליפי, השינוי התודעתי הצרכני יכול להתקדם באופן משמעותי".