עמוס סער ז"ל ורעייתו אורלי

רצח הקב"ט בי-ם: החשוד ברצח נעצר לפני כחודש בחשד לביצוע מעשים מגונים

מעצרו של החשוד ברצח הוארך ב-11 ימים, ומעצרו של החשוד בסיוע לרצח הוארך בחמישה ימים
סולימאן מסוודה
26 בדצמבר 2019
20:11

הרצח בהר חומה: החשוד המרכזי ברצח קב"ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט, עמוס סער, נעצר לפני כחודש בחשד לביצוע מעשים מגונים, כך נודע לכאן חדשות. גורמים המעורים בפרטי החקירה אמרו כי להערכתם החשוד המרכזי הוא זה שביצע את הרצח, וכי יש בסיס ראייתי להערכה זו.

סער נרצח אתמול בפתח ביתו בשכונת הר חומה בירושלים. המשטרה עצרה שני חשודים, אחד מהם הוא שכנו של סער, בשנות ה-30 לחיי, וצו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. בשלב זה לא ידוע על קשר בין הרצח לבין תפקידו של סער כקב"ט.

אורלי סער, אלמנתו של עמוס, אמרה אתמול (רביעי) כי שכנם איים על עמוס לפני שלושה ימים. "הוא הגיע אלינו אחרי שלא ראינו אותו הרבה זמן, ואיים על החיים של עמוס בלי סיבה, אמר שהוא ירצח אותו", היא סיפרה. "מאז שאנחנו מכירים אותו הוא כזה". מעצרו של החשוד ברצח הוארך ב-11 ימים, ומעצרו של החשוד בסיוע לרצח הוארך בחמישה ימים. החשדות נגד החשוד המרכזי: רצח לאחר תכנון, חבלה חמורה ושיבוש מהלכי משפט.

אלמנתו של סער ציינה כי לא מדובר בפעם הראשונה בה איים עליהם השכן: "זה התחיל לפני שנה. הכלבה שלנו הפריעה לשכן כי היא יללה, אז העברנו אותה לבן שלנו ומעולם לא היה לנו סכסוך שכנים". היא הוסיפה כי השכן פרסם פוסט בפייסבוק שבו איים שישרוף את ביתם. הם הגישו תלונה במשטרה, אך התלונה נסגרה.