טראמפ וא-סיסי, 23.09.19
צילום: אי-פי

הבית הלבן: טראמפ וא-סיסי שוחחו על המצב בלוב

בהודעה מטעם וושינגטון נאמר שנשיא ארה"ב ונשיא מצרים דוחים את ''הניצול הזר'' בלוב, וקוראים לצדדים המסוכסכים במדינה להפסיק את הלחימה
רויטרס
27 בדצמבר 2019
04:18

הבית הלבן הודיע הלילה (שישי) כי נשיא ארצות הברית  דולנד טראמפ ומקבילו המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי שוחחו בטלפון על לוב. בהודעה נאמר כי השניים דוחים את ''הניצול הזר'', כלשונם, בלוב - וקוראים לצדדים המסוכסכים במדינה לנקוט ב"צעדים דחופים" כדי ליישב את הסכסוך ביניהם.

אתמול ביקשה ממשלת טריפולי מטורקיה סיוע צבאי כדי להדוף את המתקפה של כוחות הגנרל ח'ליפה חפתר, השולט במזרח לוב. נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן אמר כי ארצו תשלח חיילים לאזור כבר בחודש הבא, כפוף לאישור הפרלמנט באנקרה.

לפני כארבעה חודשים שלושה אנשי או"ם שפעלו במדינה נהרגו בפיצוץ מכונית תופת בעיר בנגאזי ועשרה בני אדם נפצעו. המכונית התפוצצה מחוץ לקניון "ארקן" בשכונת חווארי שבמזרח העיר סמוך למשרדי האו"ם.

המועצה העירונית בבנגאזי מסרה כי ההתקפה כוונה לשיירת כלי הרכב של פעילי האו"ם בלוב. הפיצוץ אירע למרות שהכוחות הלוחמים במדינה הסכימו לקבל את הפסקת האש שהוצעה על ידי האו"ם שמטרתה לעצור את הלחימה המתרחשת בעיר הבירה טריפולי לפחות במהלך ימי חג הקורבן המוסלמי.