אפי נוה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אפי נוה היה בקשר עם שופט עליון - לפני שמונה לתפקידו

השניים דנו במהלכים למינויו של השופט לתפקיד ובקידום מועמדותו על ידי נוה
צח שפיצן
27 בדצמבר 2019
20:41

הנהלת בתי המשפט פרסמה היום (שישי) הודעה בנושא ההתכבויות של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, הנאשם כפוף לשימוע בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, הקשורות בין השאר במינויים בבתי המשפט. ההודעה הזו יצאה מבית המשפט העליון, וסביר להניח שנשיאת בית המשפט אסתר חיות עברה עליה.

הערב פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי אפי נוה היה בקשר עם שופט בית המשפט העליון בתקופה שלפני מינויו של השופט לתפקידו. על פי הפרסום, השניים דנו במהלכים למינויו של השופט לתפקיד ובקידום מועמדותו על ידי נוה. יש לציין כי באופן עקרוני מותר לראש הלשכה להיות בקשר עם מועמדים לשיפוט, אך יש לבדוק שהדברים האלה לא חרגו מהמקובל.


הנהלת בתי המשפט הודיעה היום כי מבחינתה, אין כל מניעה לחשוף התכתבויות בין שופטים לבין עורך הדין אפי נוה. בהנהלה ציינו כי בימים האחרונים הם עדים לפרסומים שונים לפיהם נלקחו חומרים מתוך הטלפון הנייד של נוה, בהם הקלטות והתכתבויות שקיים נוה עם שרים, פוליטיקאים, שופטים ועיתונאים, לפני כשלוש שנים.

בעקבות הפרסומים הללו נמסר מהרשות השופטת כי צו איסור הפרסום שהוצא לגבי החומרים ניתן בעקבות בקשתו של נוה, לשם הגנה על פרטיותו. "הרשות אינה מבקשת לחסות דבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים הללו ייחשפו", נמסר מהנהלת בתי המשפט. עוד הוסיפה כי "ככל שהדבר תלוי בה, עדי לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל בכללותם".

שלשום הופצו תמלילי שיחות בין נוה לבין שופט בכיר ברשתות החברתיות, על אף צו איסור הפרסום. בעקבות ההדלפות פנתה היום התנועה לטוהר המידות לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, בבקשה להעביר את חומרי החקירה הקשורים לפרשה זו - מהיועץ המשפטי לממשלה לנציב תלונות הציבור על השופטים.