הכבשה הכוויתית
צילום מסך

ברשת של השכן: מה מיוחד בכבשה היקרה בעולם?

130 אלף דולר לא שכנעו את בעלי הכבשה למכור אותה • הפתיחות של סעודיה נתקלה בבעיה - מכת הטרדות מיניות באירוע מעורב • חברת פרלמנט מצרית "יורה ברגל" בקמפיין למניעת יריות שמחה
רועי קייס
28 בדצמבר 2019
07:30

במכירה פומבית בכווית ההצעות לרכישת כבשה הגיעו עד למחיר של 40 אלף דינר כוויתי, שהם שווי ערך ל-130 אלף דולר אמריקני. אולם למרבה ההפתעה, בעל הכבשה חשב שהוא יכול להרוויח עליה סכום גדול אף יותר וסירב למכור אותה. הגולשים המשועשעים מיהרו להציע השערות מה מיוחד בכבשה, חלקם הציעו כי מדובר בכבשה בעלת ייחוס משפחתי מפואר.

מצרים | חברת הפרלמנט ירתה לאוויר - והתנצלה

יריות שמחה באירועים אינן ייחודיות לישראל. גם אצל שכנותינו במזרח התיכון נפוץ מדי המנהג המסוכן, שגם גובה קורבנות מעת לעת. במצרים החליטו הרשויות להיאבק בתופעה, ולנסות להוקיעה מן החברה. מאמצים אלו נתקלו בקושי בלתי צפוי כאשר חברת פרלמנט, שממנה מצופה להוות דוגמה לאזרחים, העלתה לרשתות החברתיות סרטון בו תועדה יורה באוויר לרגל אירוסי בתה. 

"הירי באירועים אזרחיים הוא דבר רגיל אצלנו", טענה חברת הפרלמנט נוסיילה איסמאעיל. אך מיהרה להתנצל: "זה טעות, לא דבר מכוון. לא התבצע שום פשע". בהמשך הסבירה שהייתה כל כך שמחה על שבתה הבכורה התארסה עד שלא התאפקה מלירות באוויר. 

סעודיה | דיווחים מטרידים מפסטיבל הטכנו

לפני כשבוע נחתם בסעודיה פסטיבל "MDL Beast", פסטיבל מוזיקה אלקטרונית ואמנות בו הופיעו גדולי התקליטנים ומוזיקאי הז'אנר. האירוע התקיים כחלק מהמגמה לפתוח את סעודיה להשפעות מערביות, שיזם יורש העצר בן סלמאן. החידוש הגדול באירוע היה קיומו ללא שום הפרדה מגדרית. אולם על אף הכוונות הטובות והפתיחות היחסית, התברר השבוע שנשים היו רחוקות מלהרגיש בו נוח. "מבחינת הסעודים פתיחות היא הזמנה להטרדה מינית", טענה רים א-סאנע שהוטרדה מינית בפסטיבל, "לא אחזור לאירוע שכזה בסעודיה". עדותה הביאה לדיון נרחב ברשתות וכן לתגובות של נשים שטענו שחשו ביטחון ולא הוטרדו כלל.