זירת האירוע, הלילה

אירוע דקירה בבית רב ליד ניו יורק: 5 פצועים במקום, החשוד נלכד

האירוע התרחש בעיר מונסי שבמדינת ניו יורק. אחד הנוכחים במקום לכאן חדשות: "רוב הנפגעים היו נכים, זרקנו על התוקף שולחנות וכיסאות". מדיווחים ראשוניים עולה כי המפגע היה אדם שחור החמוש בסכין
מתי ברנהרט
29 בדצמבר 2019
06:17
עודכן ב 07:43

חמישה בני אדם נפצעו הלילה (ראשון) באירוע דקירה שהתרחש בבית רב בעיר מונסי שבמדינת ניו יורק. בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות תועדו כוחות ההצלה החשים לזירת האירוע. מדיווחים ראשוניים עולה כי המפגע היה אדם שחור החמוש בסכין, החשוד במעשה נלכד. אחר מהנוכחים באירוע סיפר לכאן חדשות: "רוב הנפגעים היו נכים, זרקנו על התוקף שולחנות וכיסאות". 

הצטרפו לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב

מושל ניו יורק אנדרו קוומו הורה למחלקה לפשעי שנאה לחקור את אירוע הדקירה: ״לא נסבול אנטישמיות ונמצה את הדין עם התוקף לפי החוק. ניו יורק עומדת עם הקהילה היהודית״.

מלבד מאירוע זה, לפחות חמישה מקרים של תקיפות יהודים נרשמו בימים האחרונים ברחובות ניו יורק. הרשויות המקומיות לא סבורות כי ההתקפות הן מאורגנות, אולם תושבים יהודים בעיר, בעיקר בשכונות החרדיות, חוששים שהמתקפות האנטישמיות יגברו. קונסול ישראל בניו יורק התייחס הבוקר בריאיון לכאן רשת ב' לגל התקיפות האנטישמיות בעיר ואמר "זה הפך באמת לטרנד". דיין הוסיף ציין כי יהודי ארצות הברית גאים ביהדותם "אבל זו תופעה מדאיגה מאוד".

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית והממונה על המאבק באנטישמיות במוסדות הלאומיים, אמר בתגובה לאירוע הדקירה ניו יורק: "אני דורש מהממשל בארצות הברית להגן על היהודים, לחוקק חוקים מחמירים כנגד האנטישמיות הגואה, לאכוף חוקים קיימים כנגד שנאת זרים והחשוב ביותר לחייב ללמד בכל בתי הספר תוכניות נגד שנאת זרים".

שלשום התייחס ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו לאירועים האנטישמיים בעירו והודיע על הגברת נוכחות המשטרה בשכונוטת בהן קיים אחוז גבוה של יהודים. מדובר בשכונות בורו פארק, קראון הייטס ווויליאמסבורג. דה בלאזיו אמר כי תכיפות ביקורי המשטרה בבתי תפילה ובמרכזים קהילתיים תעלה.