-
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

צור גולדין: ההסדר המסתמן הוא שוחד לראשי חמאס

הקבינט דן בהסדרה עם רצועת עזה. אחיו של הדר גולדין תקף את מאמצי ההסדרה: "חמאס מתנהג כמו הבריון השכונתי שמחליט מה היא נקודת הפתיחה, והגיע הזמן שישראל תעשה זאת"
רועי שרון
29 בדצמבר 2019
13:33

הקבינט המדיני-ביטחוני דן היום (ראשון) בסוגיית ההסדרה עם חמאס, ובסוגיית קיזוז הכספים למחבלים שהעלה שר הביטחון נפתלי בנט. צור גולדין, אחיו של חלל צה"ל הדר גולדין, שגופתו נמצאת בידי חמאס בעזה, תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר הביטחון נפתלי בנט שהתחייבו, לדבריו, שכל הסדרה מול עזה תותנה בהשבת החיילים.

בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר גולדין כי ההסדר המסתמן הוא "מתן כופר ושוחד לראשי חמאס, כניעה לטרור, והפקרת חללי צה"ל ותושבי הדרום". לדברי גולדין, חמאס מתנהג כמו "הבריון השכונתי שמחליט מה היא נקודת הפתיחה, והגיע הזמן שישראל תעשה זאת ולא ארגון הטרור".

האזינו לריאיון המלא עם צור גולדין בכאן רשת ב'

הבוקר פורסם כי חמאס דחה הצעה להסכים להפסקת הפיגועים מיהודה ושומרון במסגרת הסדרה כוללת עם ישראל. הבוקר פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי את ההצעה העלו לאחרונה גורמים זרים שנועדו עם הנהגת חמאס. בחמאס השיבו כי הבנות על רגיעה עם ישראל נוגעות רק לרצועת עזה, ולא יכללו את הגדה, "שנמצאת תחת כיבוש", לשון התגובה. לא ברור אם בדיקת הנושא עם חמאס נעשתה לבקשת ישראל, או ביוזמתם של אותם גורמים זרים.

בשבוע שעבר התייחס הרמטכ"ל אביב כוכבי למתיחות בגבול הדרומי ואמר: "יש כעת הזדמנות מול עזה. למרות שמדי פעם יש ירי, שלא נקבל אותו, אנחנו נמצאים בתהליך בסיוע המצרים שבו במקביל לשיפור במצב הביטחון ברצועה נקדם שיפור לאזרחים. זה מדיניות ממשלת ישראל. אסור גם לשכוח שיש את הדר גולדין ואורון שאול שצריך לדאוג להבאתם הביתה". את הדברים אמר בכינוס לזכרו של אמנון ליפקין-שחק, הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל, במרכז הבינתחומי הרצליה.

שר הביטחון בנט העלה הצעה לקזז כספים שמעבירה הרשות הפלסטינית מתקציבה למשפחות מחבלים שנהרגו או שנפצעו בפעולות טרור שביצעו נגד אזרחים ישראלים. מדובר בכספים בהיקף של כ-150 מיליון שקלים. בשבוע שעבר חתם בנט על צו המורה לעקל כספים מחשבונות הבנק של שמונה מחבלים, אזרחי ישראל, המקבלים משכורת חודשית מהרשות הפלסטינית בשל עבירות הטרור שביצעו.