צילום אילוסטרציה: pixabay

עוזרת הודתה שגנבה 600 אלף שקלים מניצול שואה עיוור: "היא הייתה העיניים שלי"

ענת דיין מאשקלון הייתה אמורה לסייע לקשיש בן ה-83 בעניינים כספיים ותשלומים. לפי כתב אישום שהוגש נגדה, היא ניצלה את פרטי האשראי שניתנו לה כדי להפקיד המחאות מזויפות
אסף פוזיילוב
30 בדצמבר 2019
10:52

ענת דיין, תושבת אשקלון בת 47, הודתה והואשמה שגנבה יותר מ-600 אלף שקלים מניצול שואה עיוור בן 83 שבביתו עבדה כעוזרת. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. תפקידה של דיין היה לסייע לקשיש בעניינים כספיים, תשלום למטפלת, קניות מזון, קריאת מסמכים ועוד. לשם כך הוא נתן לה את כרטיס האשראי שלו, וגם את הקוד הסודי.

מיד לאחר שהחלה לעבוד אצל הקשיש, משכה הנאשמת כספים עבור עצמה וקנתה ב-200 אלף שקלים בחנויות בגדים, סופרמרקטים, חנות למוצרי טיפול בחיות בית ועוד. כדי להסתיר את הגניבה, הפקידה דיין כסף במזומן ממקורות שונים, גנבה פנקס המחאות של הקשיש וזייפה אותם. לאחר מכן היא מסרה את ההמחאות המזויפות בבתי עסק שונים של החלפת כספים וקיבלה עבורן כסף מזומן שהפקידה בחשבון האשראי של הקשיש. הגניבה התגלתה בזכות חשד שעלה אצל בעל חנות החלפת כספים, שבה ניסתה דיין להפקיד המחאות מזויפות. החלפן פנה לבנו של הקשיש, וזה הקליט את העובדת מתוודה על הגניבה.

"אני מרגיש מרומה. אני עיוור והיא הייתה העיניים שלי", אמר הקשיש. "נתתי לה אוטו, וכשעשתה תאונה גם החלפתי אותו. היא בתמורה רימתה אותי. לפני חודש וחצי הלכתי איתה לבנק, אמרתי שאני רוצה שתקריא לי סיכום של החשבון, היא הקריאה לי סיכום משנת 1977".

אחרי שנעצרה לפני כשלושה שבועות, התברר שלעוזרת יש עבר פלילי. בעבר היא הורשעה במעילה בעמותה בשם "גוונים" שבה עבדה, עמותה שמסייעת לבעלי מוגבלויות, ונידונה לשנתיים מאסר. כתב האישום הנוכחי מייחס לה גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף. כעת מבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרה עד תום ההליכים, בטענה שהקורבן הבא שלה - מעבר לפינה.