אפי נוה, ארכיון
צילום: יוסי זליגר ומרים אלסטר, פלאש 90

המשטרה תבדוק את הדלפת החומרים מהטלפון הנייד של אפי נוה

המשטרה הודיעה כי תפתח בבדיקה ראשונית לבדיקת תלונתו של נוה שלפיה חומרים מהטלפון הנייד שלו הודלפו והופצו. שלשום הגיש נוה ערעור לפרקליטות המדינה על ההחלטה שלא להעמיד לדין את הדס שטייף. בשבוע שעבר הודיעה הנהלת בתי המשפט כי אין מניעה לחשוף התכתבויות בין שופטים לבין נוה
רועי ינובסקי
31 בדצמבר 2019
15:48

המשטרה פותחת בבדיקה ראשונית של תלונת יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה לפיה הופצו חומרים מהטלפון הנייד שלו. בשבוע שעבר הופצו תמלילי השיחות בין נוה לבין שופט בכיר ברשתות החברתיות, על אף צו איסור הפרסום.


בעקבות ההדלפות פנתה התנועה לטוהר המידות לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, בבקשה להעביר את חומרי החקירה הקשורים לפרשה זו - מהיועץ המשפטי לממשלה לנציב תלונות הציבור על השופטים. בסוף השבוע הודיעה הנהלת בתי המשפט כי אין כל מניעה לחשוף התכתבויות בין שופטים לבין עורך הדין אפי נוה.

בסוף השבוע פורסם בכאן 11 כי לגורמים בעלי אינטרס במינוי שופטים הייתה גישה לנוה, עת שכיהן כיו"ר לשכת עורכי הדין. ככל הנראה מדובר בגורמים שחלקם מגזריים, וחלקם מקורבים מהלשכה שפעלו אצל נוה לקידום מועמדים כאלה ואחרים.

בחודש פברואר הגיש נוה תביעה נגד הכתבת הדס שטייף ונגד גלי צה"ל, בגין פריצה לטלפון הנייד שלו. זאת לאחר התראה שהגיש עם פרוץ הפרשה, לנוכח עבירות לכאורה שביצעה התחנה בעת שקיבלה לכאורה את הטלפון הגנוב ופרצה אותו בסיוע מומחה. בחודש דצמבר החליט בית המשפט שלא להעמיד לדין את שטייף בנושא.

שלשום הגיש נוה ערעור לפרקליטות המדינה על ההחלטה שלא להעמיד לדין את העיתונאית הדס שטייף, בו נכתב כי "החסינות שניתנה לה היא החלטה חריגה ביותר". בערעור שהגיש נוה צויין כי המהלך מתמרץ התנהגות עבריינית "ומעניק פרס לפושעים – שמשיקוליהם האישיים והשליליים בחרו לבצע עבירות פליליות".