הנסיך וויליאם ודיוויד אטנבורו, ארכיון
צילום: אי-פי

הנסיך הבריטי והשדר המיתולוגי קוראים: "הצילו את הכדור"

פרס שאפתני יוענק החל משנת 2021 מדי שנה לחמישה זוכים בעשר השנים הקרובות. המטרה: לספק לפחות 50 פתרונות לבעיות הבוערות ביותר בעולם עד לשנת 2030. יורש העצר גייס לפרויקט את חוקר הטבע ושדרן הטלוויזיה סר דיוויד אטנבורו
מערכת כאן חדשות
31 בדצמבר 2019
18:44

הנסיך וויליאם הכריז הבוקר (שלישי) על השקת פרס חדש שנועד לעודד את המלחמה במשבר האקלים. הפרס היוקרתי שייקרא Earthshot Prize יוענק מדי שנה לחמישה זוכים בעשר השנים הקרובות, החל משנת 2021. המטרה: לספק לפחות 50 פתרונות לבעיות הבוערות ביותר בעולם עד לשנת 2030.

"אנו עומדים מול צומת דרכים: או שנמשיך בשלנו ונמשיך לגרום נזק בלתי הפיך לכוכב הלכת שלנו, או שנזכור את כוחנו הייחודי כבני אדם ואת יכולתנו להוביל, לחדש ולפתור בעיות", כתב הנסיך בפוסט שהעלה לחשבון האינסטגרם הרשמי של ארמון קנזינגטון. יורש העצר הבריטי הוסיף כי "עשר השנים הבאות מעמידות בפנינו את אחד האתגרים הגדולים ביותר - עשור של שינוי לתיקון כדור הארץ".

צפו סרטון התדמית של הפרס שפורסם הבוקר ברשתות החברתיות

בנוסף לסכום כספי משמעותי שטרם פורסם, הזוכים יזכו לקבל עם הכרה ציבורית רחבה על פועלם. בפיתוח הפרס נועד יורש העצר בן ה-37 עם מומחים בתחום, חברי ועדת פרס נובל, הקרן העולמית לשימור חיות הבר (WWF) ואף עם חוקר הטבע ושדרן הטלוויזיה סר דיוויד אטנבורו. האחרון תרם את קולו לסרטון התדמית של הפרס שפורסם היום ברשתות החברתיות.

לא מדובר ביוזמה החברתית הראשונה אותה מקדם הנסיך. יורש העצר הבריטי הניצב שני בסדר הירושה לכתר המלוכה, פתח עם אחיו הנסיך הארי בשנה שעברה ביוזמה שנקראת Heads Together, שמטרתה להתמודד עם הסטיגמה שסביב מחלות נפש. הפרויקט הושק ביום השנה ה-20 למותה של אמם, הנסיכה דיאנה. במסגרת קידום היוזמה סיפרו השניים על הטראומה והקשיים הנפשיים שחוו לאחר מותה.