נעמה יששכר בדיון בבית המשפט במוסקווה
צילום: אי-פי

נעמה יששכר הועברה לכלא מרוחק בתנאים ירודים

יפה יששכר סיפרה שבתה הועברה לכלא מרוחק, וכי לא היה ידוע בתחילה היכן היא נמצאת. עורכת דינה של נעמה ביקרה אותה במתקן הכליאה שבו היא מוחזקת מיום שישי, וסיפרה כי תנאי המתקן גרועים יותר וכי מצב רוחה ירוד. רה"מ נתניהו נפגש הערב עם אחותה ודודה של יששכר ואמר לשניים כי ימשיך לפעול למען שחרורה
ורד פלמן
31 בדצמבר 2019
18:54
עודכן ב 21:00

אמה של נעמה יששכר, יפה, סיפרה היום (שלישי) כי בתה הועברה לכלא מרוחק, וכי לא היה ידוע בתחילה היכן היא נמצאת. עורכת דינה של נעמה ביקרה אותה במתקן הכליאה שבו היא מוחזקת מיום שישי, וסיפרה כי תנאי המתקן גרועים יותר וכי מצב רוחה ירוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם אחותה ודודה של יששכר ואמר לשניים כי ימשיך לפעול למען שחרורה.

יפה יששכר לא מורשית לבקר את ביתה במתקן,  וגם לא להעביר לה מכתבים. היא סיפרה כי לנעמה אין את כל הציוד שלה וכי חסר לה ביגוד מספק. אמה מנסה לגרום לכך שהיא תוחזר למתקן הכליאה בו הוחזקה בעבר. הדיון בערעורה אמור להתרחש בעוד ארבעה ימים.  

לפני כשבועיים דחה בית המשפט במוסקווה את הערעור של יששכר על גזר דינה וקבע כי העונש שנגזר עליה, שבע שנות מאסר וחצי, יישאר על כנו. נעמה הורשעה בשל תשעה גרם של סם מסוג קנאביס שנמצאו בכליה, כשטיסתה עצרה במוסקווה. לפני כשבוע הודיעה יפה יששכר, לאחר שביקרה את נעמה בכלא, כי ברצונה להגיש ערעור לבית משפט גבוה יותר. "היא לא מוכנה להאמין שזהו גזר דינה, ובצדק", כתבה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לפני כשבוע עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "ביקשתי מהנשיא פעם נוספת להביא לשחרורה של נעמה יששכר", הודיע בחשבון הטוויטר שלו. בקרמלין הוציאו הודעה לקונית על השיחה ומסרו כי השניים "שוחחו על יחסי שתי המדינות" לקראת ביקורו של פוטין. לפי הודעתם, השיחה נעשתה ביוזמת נתניהו. נושא מאסר נעמה יששכר לא אוזכר בהודעה.