בית החולים אסף הרופא

"בשל חוסר רווחיות": המכון לטרשת נפוצה בבית החולים אסף הרופא נסגר

המרכז נסגר לאחר של-400 מטופלים ניתנה התראה של שלושה שבועות בלבד ורבים מהם טרם מצאו חלופה. משרד הבריאות: זו מרפאה קטנה מאוד, הם לא ייפגעו
דקלה אהרן-שפרן
01 בינואר 2020
12:28

המכון לטרשת נפוצה בבית החולים אסף הרופא שבבאר יעקב הפסיק היום (רביעי) את פעילותו. כך פורסם היום בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. המכון, שמטפל בכ-400 מטופלים, שלח מכתב התראה לפני שלושה שבועות בלבד על סגירתו ורבים מהם טרם מצאו חלופה. במכתב שנשלח לחולים נכתב כי "המכון נסגר בשל חוסר רווחיות כלכלית".

האזינו לריאיון עם רן ששון בכאן רשת ב

בשיחה עם קרן נויבך בכאן רשת ב סיפר אחד המטופלים, רן ששון, כי "הטיפול במכון היה אישי ונעשה במקרים רבים בשיחת טלפון". ששון הוסיף כי "הנהלה חדשה הגיעה וסימנה איקס" מבלי לראות את התמונה המלאה. "יכול להיות מצב שמטופל לא הגיע למכון במשך שנה שלמה עקב המענה הטלפוני, לכן יכול להיות שהאומדן של כמות המטופלים לא נכון, היו הרבה יותר".

אחד החולים סיפר לכאן חדשות כי הטיפול במכון שיפר את מצבו בצורה ניכרת וכי הוא נותר ללא מענה טיפולי. בנוסף, חולים שביקשו את פרוטוקול הטיפול שלהם כדי שיוכלו לחפש חלופה עוד לא קיבלו תגובה. הקליניקות המשפטיות של הקריה האקדמית אונו והמכללה למנהל פנו למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ולנציבת קבילות הציבור לחוק ביטוח בריאות ממלכתי. זאת בדרישה לעצור את סגירת המחלקה, או לפחות להעניק לחולים שלושה חודשים למציאת חלופה טיפולית.

ממשרד הבריאות נמסר: "המרפאה טיפלה במספר מצומצם של מטופלים וכי ממוצע המפגשים בשנה הוא 260 בלבד. מאחר ומדובר במרפאה קטנה מאוד, גירעונית, ונוכח העובדה שקיימים מרכזים רפואיים ממשלתיים נוספים אשר מעניקים שירות מקצועי בתחום, הכולל שירותים רבים נוספים על אלו שנתנו במרפאה הקטנה שבמרכז הרפואי שמיר, ואשר יכולים לתת מענה מצוין למטופלים, סגירת המרפאה לא תפגע בהם".