ענבל אור
צילום: פלאש 90

"מבקשת שתשתקי": דיון סוער בעניינה של ענבל אור

יזמית הנדל"ן הגישה בקשה לפסילת השופטת דנה אמיר, שדנה בכתב האישום נגדה בטענה כי אמיר עובדת במשרד שייצג בעבר את החברות שלה. במהלך הדיון הסוער אור התפרצה לדברי השופטת, שהגיבה: "הנאשמת לא תנהל את הדיון"
צח שפיצן
01 בינואר 2020
13:21

בבית משפט השלום בתל אביב התנהל היום (רביעי) דיון בהקראת כתב האישום של יזמית הנדל"ן ענבל אור. אור הגישה בקשה לפסילת השופטת דנה אמיר, שדנה בכתב האישום נגדה בטענה כי אמיר עובדת במשרד שייצג בעבר את החברות שלה. במהלך הדיון הסוער אור התפרצה לדברי השופטת, שהגיבה: "הנאשמת לא תנהל את הדיון. ענבל אור – אני מבקשת שתשתקי".


בעקבות הבקשה של אור לפסול את השופטת, הדיון נדחה. לפני הדיון, טענה היזמית: "מתחילת ההליך ראינו את משוא הפנים שלה באופן מובהק לטובת המאשימה". כתב האישום נגד ענבל אור כולל 15 אישומים בגין ביצוע עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק, וכן עבירות על חוק הגנת הצרכן.

אור יצאה מהדיון ואמרה: "יש לנו בעיה קשה. עם ישראל צריך להקים את המפיה של ההון-שלטון. אין לנו שומרי סף. אני מפחדת על הילדים שלי. מה שהשופט עשה לי הוא יכול לעשות לכל אחד מכם".

על פי כתב האישום, שהוגש בחודש ספטמבר, אור לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למנהל מע"מ על חלק מהעסקאות שביצעה בשמונה פרויקטים למגורים שבהם ארגנה קבוצות רכישה באמצעות חברות בשליטתה. סכום העסקאות הכולל שבגינו לא הוציאה אור חשבוניות ולא דיווחה למנהל המכס והמע"מ הגיע לכ-81 מיליון שקלים. נוסף על כך, אור דרשה במרמה מלקוחות להעביר כספים בסך כולל של שני מיליון שקלים לחשבונה הפרטי, במקום חלק מהכספים שהעבירו לנאמן.