בית חולים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בת 5 מאושפזת במצב קשה כתוצאה מסיבוך של שפעת

הילדה לא חוסנה נגד הנגיף ואין לה גורמי סיכון או מחלות רקע. ביחידות לטיפול נמרץ בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 36 חולי שפעת במצב קשה, שבעה מהם ילדים
קטי דור
02 בינואר 2020
23:18

ילדה בת חמש מאושפזת במצב קשה בבית החולים לילדים שניידר בפתח תקווה, כתוצאה מסיבוך של מחלת השפעת. הילדה, שהובאה לבית החולים אתמול (רביעי), לא חוסנה נגד הנגיף ואין לה גורמי סיכון או מחלות רקע. ביחידות לטיפול נמרץ בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים במצב קשה 36 חולי שפעת, שבעה מהם ילדים.

מוקדם יותר היום מת גבר כבן 40 בבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שחלה בשפעת. הוא אושפז בבית החולים במצב קשה בעקבות סיבוך של המחלה, אך למרות מאמצי הרופאים נקבע מותו. האיש לא סבל ממחלות רקע קודמות. זהו הקורבן ה-15 של מחלת השפעת מתחילת החורף.


עוד פורסם היום כי בבית החולים שיבא מאושפזת במצב קשה ילדה בת תשע, שחלתה בשפעת ומצבה הסתבך. היא הועברה מבית החולים אסותא אשדוד וחוברה למכונת לב ריאות. הילדה לא חוסנה והיא ללא מחלות רקע.

כפי שפורסם בכאן חדשות, ביום שני האחרון העביר משרד הבריאות אלפי חיסונים נגד שפעת לקופות החולים, שהיו שמורים במחסנים ומיועדים לתלמידי היסודי. שיעור הפניות למרפאות קופות החולים השנה בשל תחלואה דמוית שפעת ממשיך לטפס, ואף חצה את רף השיא של ממוצע התחלואה בעשור הקודם. לצד זאת, שיעור התמותה השנה ממחלת השפעת עדיין נמוך יחסית לשנים הקודמות. זן השפעת הדומיננטי השנה מוסיף להיות A מסוג H1N1, המכונה שפעת החזירים.