התיירת הבריטית
צילום: אי-פי

פרשת המין בקפריסין: האם הודאת הצעירה הבריטית הוכתבה?

בעיתון ה"דיילי מייל" הבריטי פרסמו את ההודאה הכתובה של התיירת וציטטו מומחית שקובעת כי מדובר בהודאה שהמשטרה המקומית הכתיבה לצעירה בשל ביטויים שמופיעים בה
איתמר מרגלית
03 בינואר 2020
13:09

עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי פרסם היום (שישי) את ההודאה הכתובה של התיירת הבריטית, שבה היא מצהירה כי לא נאנסה על ידי הישראלים באיה נאפה שבקפריסין וכי תלונתה הייתה שקרית. בעיתון מצטטים מומחית שקובעת כי מדובר בהודאה שהמשטרה המקומית הכתיבה לצעירה בשל ביטויים שמופיעים בה, והם אינם כאלו שדוברי שפת אם אנגלית בריטית ישתמשו בהם.

מתוך הדיילי מייל

העיתון סימן כמה מילים וציטט מומחית שטענה כי אדם ששפת האם שלו היא אנגלית בריטית, לא היה משתמש בהן. ביום שני הרשיע בית המשפט בפארלמיני שבקפריסין את הצעירה שהתלוננה כי 12 צעירים ישראלים אנסו אותה ביולי האחרון - בעבירה של מטרד ציבורי. בית המשפט קבע כי הצעירה הגישה תלונת שווא.

לפני כחודש קבע בית המשפט בקפריסין שהודאתה של הצעירה הבריטית, כי בדתה את טענות האונס נגד הישראלים, קבילה. ההגנה טענה כי התיירת הבריטית חתמה על ההודאה רק בשל לחץ פסול שהופעל עליה על ידי החוקרים ולכן אין לקבל אותה כראיה.

באמצע חודש יולי נעצרו 12 נערים ישראלים, בני 17-16, בחשד לאונס של התיירת הבריטית בת ה-19 במלון בעיירת הנופש איה נאפה. הצעירה העידה כי הנערים קיימו עימה יחסי מין בניגוד לרצונה ואחרים צילמו את האירוע בטלפונים הניידים שלהם. כשבוע וחצי לאחר פתיחת החקירה שוחררו הנערים והוחזרו לישראל לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים שנאספו במהלך החקירה.

הנערים סיפרו לחוקרים כי שניים מהם קיימו עם המתלוננת יחסי מין באותו לילה, אך נמצא גם דנ"א של חשוד שלישי שהכחיש תחילה את הדברים ובהמשך חזר בו. הנערים טענו שאותו לילה היה המשכו של ערבים נוספים שבהם קיימו יחסי מין עם הצעירה – ועל כך לא הייתה מחלוקת. ההבדל בין גרסתם לגרסת המתלוננת היה בנוגע לשאלה אם בוצע אונס או לא.