פופיק ארנון
צילום: פלאש90

בין כוכבים: הלך לעולמו מרדכי "פופיק" ארנון

הזמר והשחקן מחבורת לול, שביצע את הלהיט "בלדה בין כוכבים", הלך לעולמו בגיל 78. ארנון חזר בתשובה בשנות ה-70, קיים מאז אורח חיים חרדי והתגורר בשכונת מאה שערים בירושלים
דורית מזרחי ועקיבא ווייס
03 בינואר 2020
13:29

השחקן והזמר מרדכי "פופיק" ארנון הלך לעולמו היום (שישי) בגיל 78. ארנון היה חלק מחבורת "לול" של אריק אינשטיין ואורי זוהר והשתתף בין היתר בסרטים שבלול ומציצים. בשנות ה-70 חזר בתשובה ועבר לגור בשכונת מאה שערים בירושלים. מאז קיים אורח חיים חרדי ונודע כרב מרדכי ארנון. 

ארנון שירת בלהקת הנח"ל ולאחר שירותו הצבאי המשיך לקריירת משחק ושירה. הוא שיחק בסרטיו של אפרים קישון "אלדורדו" ו"סאלח שבתי" וכן בלהיט "שני קוני למל". הוא הרכיב יחד עם אושיק לוי וחנן גולדבלט את שלישיית התאומים שזכתה לפופולאריות רבה בשנות ה-60 כשהקליטה את השירים "זה לא נורא", "שלגיה" ו"אני אוהב אותך". 

השיר המזוהה ביותר עם ארנון הוא "בלדה בין כוכבים" מהאלבום "כל אחד" שיצא ב-1970. את השיר כתב יענק'לה רוטבליט והלחין שלום חנוך. בשנות ה-70 השתתף ארנון בסרטים "שבלול" ו"מציצים" שביים אורי זוהר. ארנון היווה חלק בלתי נפרד מחבורת "לול" שסבבה סביב זוהר ואריק אינשטיין וגם חנוך היה חלק ממנה.

כמו זוהר, גם ארנון חזר בתשובה בשנות ה-70. לאחר חזרתו בתשובה הוא התחתן מחדש ועבר לגור בשכונת מאה שערים בירושלים. בשנת 2004 הוציא על גבי דיסק את האלבום "כל אחד" עם ההקלטות המקוריות מ-1970. כל אחד היה אלבום הסולו היחיד של ארנון, והשתתפו בו כאורחים שלמה גרוניך והצ'רצ'ילים.