תיעוד רגע החיסול של קאסם סולימאני

תיעוד רגע החיסול של קאסם סולימאני

המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן פרסמה הצהרה באשר לחיסול מפקד כוח קודס: "חיסול סולימאני הוא טעות אסטרטגית שארצות הברית לא תוכל לברוח מהשלכותיה". מאות בני אדם יצאו להפגין ברחובות טהראן
רועי קייס
03 בינואר 2020
17:39

ערוץ עיראקי, המזוהה עם המיליציות הפרו-איראניות, פרסם היום (שישי) את רגע החיסול של מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני ליד שדה התעופה בבגדאד, כפי שנקלט כביכול במצלמות האבטחה. בנוסף לסולימאני חוסלו גם סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות השיעיות הפרו איראניות, אבו מהדי אל-מוהנדיס, והאחראי על הקשרים והפרוטוקולים במיליציות מוחמד רידא אל-ג'אברי. סך הכול נהרגו בתקיפה האמריקנית עשרה בני אדם - חמישה קצינים ממשמרות המהפכה וחמישה קצינים משורות המיליציות השיעיות הפרו-איראניות.


המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן פרסמה הצהרה באשר לחיסול מפקד כוח קודס: "חיסול סולימאני הוא טעות אסטרטגית שארצות הברית לא תוכל לברוח מהשלכותיה". עוד קודם לכן אמר דובר משמרות המהפכה כי "השמחה של הציונים וארצות הברית על חיסולו של סולימאני - תהפוך לאבל". המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי איים: "על ארצות הברית לצפות לנקמה קשה וחמורה". חמינאי אמר שהחיסול יכפיל את המוטיבציה של "ההתנגדות" נגד ארצות הברית ונגד ישראל.

בטהראן מאות בני אדם התאספו ברחובות, כדי למחות על חיסול מפקד כוח קודס. המפגינים הציתו את דגלי ישראל וארצות הברית.

האיש של המנהיג העליון: איך הפך סולימאני לדמות מפתח במזרח התיכון?

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס לחיסול, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "סולימאני הרג אלפי אמריקנים במשך תקופה ממושכת ותכנן להרוג רבים נוספים. הוא היה אחראי באופן ישיר ועקיף למותם של מיליוני בני אדם, כולל מספר גדול של מפגינים באיראן. היה צריך לחסל אותו לפני שנים רבות".