בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סקר כאן חדשות: הציבור מתקשה להכריע אם נתניהו יכול להקים ממשלה

לפי תוצאות הסקר, 36% מהנשאלים סבורים שההכרעה צריכה ליפול בבחירות על ידי הציבור, לעומת 34% שסבורים כי בג"ץ צריך להכריע בסוגייה הזאת. 18% חושבים שנשיא המדינה הוא זה שצריך להכריע
מערכת כאן חדשות
03 בינואר 2020
23:45

הציבור מתקשה להכריע בשאלה מי צריך להחליט - האם נאשם בפלילים יכול להרכיב ממשלה? כך עולה מתוצאות סקר כאן חדשות שפורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. לפי תוצאות הסקר 36% מהנשאלים סבורים שההכרעה צריכה ליפול בבחירות על ידי הציבור, לעומת 34% שסבורים כי בג"ץ צריך להכריע בסוגייה הזאת. 18% חושבים שנשיא המדינה הוא זה שצריך להכריע.


בתשובה לשאלה - האם אתה תומך או מתנגד בפירוק בלוק הימין לאחר הבחירות? בקרב מצביעי גוש הימין-חרדים 55% התנגדו לפירוק הבלוק, ו-15% בלבד תמכו. בתשובה לשאלה האם אתה תומך או מתנגד לאיחוד בין העבודה-גשר למרצ או המחנה הדמוקרטי? בקרב מצביעי גוש השמאל והמפלגות הערביות 55% מהנשאלים ענו כי הם תומכים באיחוד ו-18% ענו כי הם מתנגדים.

חלקו הראשון של הסקר, אשר פורסם אמש, גילה כי אף על פי שרוב הציבור מתנגד לבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אין שינוי של ממש בתמונת המנדטים. לשאלה האם אתה תומך או מתנגד למתן חסינות לראש הממשלה, ענו 52% מהנשאלים כי הם מתנגדים למתן חסינות. רק 28% השיבו כי הם תומכים במתן חסינות לראש הממשלה.

הסקר, שערך מכון קנטר, מעניק לכחול לבן בראשות בני גנץ 35 מנדטים ולליכוד בראשות בנימין נתניהו 33 מנדטים, שני מנדטים יותר לעומת הסקר הקודם. הרשימה המשותפת מקבלת 13 מנדטים, ש"ס 7 מנדטים, ישראל ביתנו 7 מנדטים, יהדות התורה 8 מנדטים, הימין החדש 6 מנדטים, העבודה-גשר גם מקבלת 6 מנדטים והמחנה הדמוקרטי 5 מנדטים. איחוד מפלגות הימין ועוצמה יהודית יחד לא עוברות את אחוז החסימה, אבל הן לא רחוקות ממנו ומקבלות שלושה אחוזים מכלל הנשאלים.

בתוך כך, בכחול לבן החליטו שלא לעתור לבג"ץ נגד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בגין סירובו לכנס את ועדת הכנסת, כדי שתדון במתן חסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו. במפלגה מעדיפים להמתין להחלטת בג"ץ בעתירה נגד הכנסת שהגישו אזרחים פרטיים. כך דיווח פרשן כאן חדשות מרדכי גילת הערב ב"השבוע".