רכב שנפגע בתקיפה בעיראק

אחרי הדיווחים על תקיפה אמריקנית נוספת בבגדאד – הצבא העיראקי מכחיש

מוקדם יותר דווח על פי מקורות עיראקיים כי חמישה חברי מיליציות שיעיות פרו־איראניות נהרגו בתקיפה אווירית אמריקנית של כמה כלי רכב בתאג'י, שמצפון לבגדאד
מאיה ראכלין
04 בינואר 2020
09:22

אחרי הדיווחים על תקיפה אמריקנית נוספת בבגדאד: הצבא העיראקי טוען כי לא הייתה תקיפה הלילה (שבת) בצפון העיר. כך על פי הצהרה רשמית שפורסמה ברויטרס. מוקדם יותר דווח על פי מקורות עיראקיים כי חמישה חברי מיליציות שיעיות פרו־איראניות נהרגו בתקיפה אווירית אמריקנית של כמה כלי רכב בתאג'י, שמצפון לבגדאד.

על פי הדיווח, בתקיפה נהרג מפקד המיליציה "גדודי האמאם עלי", עלי שיבל א-זיידי. במיליציה שכלי רכב שלה נפגעו, אישרו את התקיפה אך אמרו שהיא הייתה נגד אמבולנסים, ושאיש ממנהיגיה לא נהרג. הקואליציה בהובלת ארצות הברית למלחמה בדאעש טוענת כי הם לא ביצעו תקיפות אוויריות באזור תאג'י שבעיראק בימים האחרונים. זאת בניגוד לדברי פקידים בפנטגון שאמרו קודם לכן כי מל"ט אמריקני הוא שתקף הלילה באזור.

אמש צבא ארצות הברית חיסל את מפקד "כוח קודס", קאסם סולימאני, בנמל התעופה הבין־לאומי בבגדאד. בנוסף אליו חוסלו גם סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות השיעיות הפרו איראניות, אבו מהדי אל-מוהנדיס, ואחראי על הקשרים והפרוטוקלים במיליציות מוחמד רידא אל-ג'אברי.