תיעוד ההתעללות בגן "בייבי לאב" בראש העין
צילום: משטרת ישראל

הכתה וטלטלה: לירז נתן, הסייעת בגן של כרמל מעודה, נאשמת בתקיפת 5 פעוטות

כתב האישום הוגש הבוקר לבית משפט השלום בפתח תקווה והוא מתאר שמונה מקרי התעללויות והתאכזרות מצדה של הסייעת כלפי הילדים
צח שפיצן
05 בינואר 2020
09:52

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד לירז נתן, שהייתה הסייעת בגן "בייבי לאב" בראש העין, הגן של כרמל מעודה הנאשמת בהתעללות בפעוטות. לירז נאשמת שתקפה חמישה קטינים בגן במשך שנתיים וכתב האישום כולל שמונה אישומים של תקיפה.

כתב האישום מתאר מסכת התעללויות והתאכזרות מצדה של הסייעת כלפי חמישה מהילדים. בין השאר נכתב כי באחד המקרים הניחה רגליה על אחת הילדות, הצמידה את גופה למזרן וסטרה על ידה. במקרה אחר, נכתב, שילבה נתן את ידיהם של הקטינים בכוח, גררה והטיחה אותם בעוצמה ברצפה.

עוד נכתב שהסייעת הושיבה פעוטות בחוזקה על כיסאות כשגב חולצתם מולבש על משענת כיסא כדי למנוע מהם לזוז. הדבר גרם לאחד הקטינים להתפתל במשך שלוש דקות כדי לקום מהכיסא, עד שהצליח להשתחרר מהכיסא שאליו הוצמד.

במקרה אחר שמופיע בכתב האישום מתואר כיצד נתן העמידה ילדה במשך שעות כשפניה מופנות לקיר, בלי שתוכל להישען. בכל הזמן הזה ראתה הילדה את חבריה לגן משחקים ואוכלים ארוחת הבוקר כשעליה נאסר להשתתף בפעילויות. היא הכתה את אחד הילדים באמצעות מטלית ניקוי, אחזה בחוזקה בזרועו והטיחה אותו על מזרן, הכתה אותו בזרועו ומשכה את ראשו לאחור. במקרה אחר דחפה פרוסת לחם לפיו של ילד, הטיחה קטינה אל הקיר, גררה אותה והטיחה אותה על כיסא בעוצמה רבה, טלטלה אותה ואחזה בפניה בכוח ובהזדמנות אחרת משכה את אחד הפעוטות בזרועו והושיבה אותו על הרצפה בחוזקה.

טענותיה של נתן נדחו בשימוע שנערך לה באחרונה. בחודש יולי הגיעו לידי המשטרה סרטוני התעללות חדשים שצולמו בגן ובהם נראית נתן מתעללת בתינוקות. היא נעצרה בתחילת הפרשה ושוחררה למעצר בית. מאז חלו עליה תנאים מגבילים.