ירי במתחם השגרירות האמריקנית בבגדאד

טראמפ על ירי רקטות למתחם השגרירות האמריקנית בבגדאד: "ייתכן שנגיב באופן לא מידתי"

המתיחות בין איראן לארצות הברית: אזעקה הופעלה באזור הירוק בבירה העיראקית בעקבות שיגור שלוש רקטות. כלי תקשורת ערביים דיווחו על פצועים בתקיפה
בן רפאל יניב ועומרי חיים
05 בינואר 2020
22:13
עודכן ב 23:14

שלושה ימים אחרי חיסול סולימאני - נמשכת המתיחות בין איראן לארצות הברית. שלוש רקטות נורו הערב (ראשון) אל מרכז בגדאד, עיראק. שתיים מהן נפלו באזור הירוק של השגרירות האמריקנית בעיר, ואחת נוספת בשכונה סמוכה. כך על פי הודעת צבא עיראק. אזעקה הופעלה במתחם. כלי תקשורת ערביים דיווחו על פצועים במקום. הנשיא האמריקני דונלד טראמפ הגיב בתקיפות וצייץ: "ארצות הברית תכה מהר, וייתכן שבאופן לא מידתי, אם אנשיה או נכסיה יותקפו".

גורם בכיר במערכת הביטחון האמריקנית מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי כל יחידות שיגור הטילים של איראן נמצאות בכוננות מרבית, אך לא ברור אם מדובר בצעד הגנתי או התקפי. לדבריו, ארצות הברית עוקבת אחר כל תנועה של יחידות שיגור הטילים. אמש נורו שתי פצצות מרגמה שנחתו במרכז בגדאד בשכונת מגורים סמוך לשגרירות האמריקנית, וחמישה בני אדם נפצעו.


מוקדם יותר הערב הודיע השלטון בטהראן על החלטתו לבטל את כל מחויבויותיו להסכם הגרעין - כולל את מספר הצנטרפוגות שיופעלו, וביטול המגבלות על העשרת האורניום. מדובר בצעד החמישי בהתנתקות מההסכם.


בתוך כך, איראן זימנה את שגריר גרמניה במדינה ונזפה בו על התמיכה בארצות הברית בנוגע לחיסול סולימאני.