סשה ברון כהן בטקס גלובוס הזהב
צילום: אי-פי

סשה ברון כהן ממשיך במאבק נגד פייסבוק ומארק צוקרברג

השחקן הציג את הסרט ג'וג'ו ראביט בטקס גלובוס הזהב, ואמר: "הגיבור של הסרט הבא הוא ילד תועה שמפיץ תעמולה נאצית ויש לו חברים דמיוניים. שמו מארק צוקרברג". מיד לאחר מכן הוא תיקן את עצמו
איתמר מרגלית
06 בינואר 2020
07:44

השחקן והיוצר סשה ברון כהן המשיך הלילה (שני) במתקפה נגד מארק צוקרברג ופייסבוק. הוא עלה להציג את הסרט ג'וג'ו ראביט, קומדיה שחורה שאחת מדמויותיה זו אדולף היטלר, בטקס פרסי "גלובוס הזהב", ואמר בהקדמה לדבריו: "הגיבור של הסרט הבא הוא תמים, ילד תועה שמפיץ תעמולה נאצית ויש לו חברים דמיוניים. שמו מארק צוקרברג". 

ברון כהן מיד תיקן את עצמו, הצביע על הדף ממנו הקריא את דבריו ואמר: "סליחה, זה פתיח ישן של הסרט 'הרשת החברתית'" – שעסק בהקמתה של פייסבוק. 

השחקן פתח לפני כחודשיים במתקפה נגד הרשת החברתית בנאום שנשא בניו יורק. לדבריו, "אם פייסבוק הייתה קיימת בשנות ה-30 היא הייתה מאפשרת פרסום סרטונים של היטלר בנוגע ל'פתרון הבעיה היהודית'". השחקן הבריטי הוסיף: "הגיע הזמן לפקפק במארק צוקרברג והחברה שלו כמעוז של חופש הביטוי". כהן קרא בדבריו לבחון את האופן שבו רשתות חברתיות בימינו מפזרות שקרים וקונספירציות.

בעקבות דבריו הגיבה מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני ואמרה: "הגחכת השואה, עידוד של השואה או שואה נוספת - כל אמירה שמהללת את השואה אסורה על הפלטפורמה בצורה נחרצת". היא אף הוסיפה: "פייסבוק לא אדישה לביקורות ואפילו מנסה להקשיב להן מקרוב".