ארכיון

אוחנה תוקף את היועמ"ש: כתב האישום נגד נתניהו - מופרך

שר המשפטים: לא יכול להיות שהמילה האחרונה תמיד של הרשות השופטת • הנשיא ריבלין על מתווה ממשלת האחדות: "מרגע שרה"מ קיבל את עיקרון הנבצרות, הבנתי שהוא לא יבקש חסינות מהכנסת"
מערכת כאן חדשות
06 בינואר 2020
13:28

שר המשפטים אמיר אוחנה תקף היום (שני) את היועץ המשפטי לממשלה על רקע הגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובדבריו בוועידת ידיעות אחרונות כינה את המהלך "מופרך".

"אני חושב שהמהלך הזה שגוי, לא נכון, כשאני מסתכל על המצב המשפטי - אין אח ורע לטענות שנטענות עכשיו כלפי נתניהו", אמר אוחנה. "אתה מבקש לא רק לסכל את האדם אלא את הבחירה הדמוקרטית, במעשים שהיו במסגרת תפקידו ובכתב אישום שהוא מופרך ולא צריך היה להיות מוגש".


אוחנה הוסיף כי הוא תומך בחקיקת פסקת ההתגברות כדי לרסן את כוחו של בג"ץ. "זה בעיני המהלך החשוב ביותר", הבהיר. "לו ניבחר אני חושב שצריך לענות אחת ולתמיד על השאלה - בדמוקרטיה, למי יש את המילה האחרונה? ואני חושב שהתשובה היא הציבור באמצעות נבחריו. לא יכול להיות שבמערכת של איזונים ובלמים, שבמערכת של שלוש רשויות מופרדות – דווקא הרשות שלא יושבים בה נבחרי ציבור הפכה להיות עליונה והמילה האחרונה תמיד שלה. פסקת ההתגברות היא צעד חשוב וראשון בדרך הזאת".

מוקדם יותר בוועידה דיבר נשיא המדינה ראובן ריבלין, והתייחס בין היתר למתווה שהציג אחרי הבחירות לנתניהו וליו"ר כחול לבן בני גנץ לממשלת האחדות. "מרגע שרה"מ קיבל את עיקרון הנבצרות, הבנתי שהוא לא יבקש חסינות מהכנסת", אמר. "כי הוא מקבל את העניין שהאמת שלו תצא לאור בבית המשפט, ולכן רצונו יהיה לקדם את המשפט ככל האפשר".