סניף דואר
צילום: פלאש 90

בעקבות תחקיר כאן חדשות: תביעה ייצוגית נגד הדואר

בתחקיר הוצגו עדויות לכך שהדואר מתעדף את אמזון ומפלה את שאר הלקוחות. מגיש התביעה מרדכי אלון: "כבר תקופה מדברים על זה שהדואר מעדיף את אמזון ולכן בעלי העסקים המקומיים סופגים עיכובים. אחרי שצפיתי בתחקיר הבנתי שלא מדובר בשמועות"
עמית תומר
06 בינואר 2020
14:43

בעקבות תחקיר כאן חדשות: תביעה ייצוגית הוגשה היום (שני) נגד דואר ישראל על סך 50 מיליון שקלים, בטענה שהדואר מתעדף את חברת המסחר האמריקנית אמזון ומפלה את שאר לקוחותיה, כפי שנחשף בתחקיר.

מגיש התביעה מרדכי אלון אמר: ״גם אני נפגעתי מהדואר, שלא מעביר משלוחים ששלחתי ללקוחות. כמוני יש עוד רבים. כבר תקופה מדברים על זה שהדואר מעדיף את אמזון ולכן בעלי העסקים המקומיים סופגים עיכובים. אחרי שצפיתי בתחקיר הבנתי שלא מדובר בשמועות. הדבר גרם וגורם לי נזק עצום״.

בתביעה טוען אלון כי בשל העיכובים רכש את שירות ״שליחות 10״, במסגרתו שילם יותר מ-500 שקלים כדי שהחבילות יגיעו בתוך שני ימים עסקים, אך בידיו 16 דוגמאות לשליחויות שאיחרו או לא הגיעו כלל.


בתחקיר הוצגו עדויות מצולמות במצלמה נסתרת של עובדים בדואר המודים כי קיבלו הוראה על ידי הנהלת הדואר לטפל קודם במשלוחים של אמזון. במצב שנוצר, חבילה מניו יורק לישראל למשל, יכולה להגיע מהר יותר ליעדה, מאשר חבילה מחיפה לתל אביב.

מדואר ישראל נמסר ״התביעה טרם התקבלה במשרדנו. לכשתגיע, נבחן אותה ונשיב במסגרת ההליך בבית המשפט״.