התיירת הבריטית
צילום: אי-פי

גורם בקפריסין לכאן חדשות: הנשיא עשוי לחון את הצעירה שטענה שנאנסה

עשרות מפגינים התאספו היום מחוץ לקונסוליה הקפריסאית בלונדון וקראו לחרם על נסיעות לאי בתגובה להרשעתה של הצעירה
גיא בריצמן ועמיחי שטיין
06 בינואר 2020
17:56
עודכן ב 19:01

גורם בקפריסין אמר היום (שני) לכאן חדשות כי הנשיא צפוי לחון את הצעירה הבריטית שהורשעה בתלונת שווא, לאחר שהתלוננה כי חבורת נערים ישראלים אנסו אותה. הגורם הוסיף כי התערבותו של הנשיא צפויה לאחר מתן גזר הדין מחר וכי נושא החנינה נידון בממשל בקפריסין זמן רב. 

מוקדם יותר דיווח הסאן הבריטי כי גורמים בממשלת קפריסין אמרו שהצעירה תקבל חנינה נשיאותית. עשרות מפגינים התאספו אחר הצוהריים מחוץ לקונסוליה הקפריסאית בלונדון וקראו לחרם על נסיעות לאי בתגובה להרשעתה של הצעירה. 

ניקולטה חרלמבידיו, עורכת דינה של הצעירה הבריטית אמרה לכאן חדשות בתגובה: "אם יתנו לה חנינה זה לא ימחוק את ההרשעה שלה, זה רק יבטל עונש מאסר אם ינתן מחר. אנחנו מקווים בכל מקרה שלא ייגזר עליה עונש מאסר, צריך להמתין ולראות מה יקרה מחר. אנחנו נגיש ערעור בכל מקרה. הצעירה מאוד מתוחה ומודאגת לקראת מחר אבל היא מאוד מעודדת מהתמיכה שלה היא זוכה מנשים קפריסאיות, ישראליות וגם בבריטניה".

ה"דיילי מייל" הבריטי פרסם אתמול חוות דעת של פתולוג ולפיה על גופה של הצעירה נמצאו 35 חבלות לאחר האירוע, בידיה, רגליה, ישבנה, עיניה וברכיה. חוות הדעת נוצגה במשפטה של התיירת הבריטית. לדברי הפתולוג, לפי תמונות של הצעירה, החבלות תואמות את גרסתה שלפיה הותקפה מינית באלימות. השופט דחה את ההערכה של הפתולוג. כמו כן, הפסיכולוגית שמלווה אותה אמרה ל"סאנדיי טיימס" שהצעירה נמצאת בסיכון גבוה להתאבדות אם ייגזר עליה עונש מאסר.