חיסון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

בהלת השפעת: יותר מ-60% מההורים לא חיסנו את ילדיהם בבתי הספר

חיסון הוצע לכ-300 אלף תלמידי כיתות ב'-ד', כחלק מפרויקט חיסוני השפעת של אחיות בריאות הציבור. באזור המרכז אחוז ההורים שלא הסכימו לחסן אף עולה. בתל אביב 72% מההורים לא חיסנו את ילדיהם בבתי הספר
קטי דור
06 בינואר 2020
21:30

יותר מ-60% מההורים לא חיסנו את ילדיהם בבתי הספר נגד שפעת, כך עולה מנתונים שפורסמו היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. החיסון הוצע לכ-300 אלף תלמידי כיתות ב'-ד', כחלק מפרויקט חיסוני השפעת של אחיות בריאות הציבור. באזור המרכז אחוז ההורים שלא הסכימו לחסן אף עולה. בתל אביב 72% מההורים לא חיסנו את ילדיהם בבתי הספר. 


בקרב כיתות ד' בתל אביב כמעט 80% מההורים לא הסכימו לחסן את ילדיהם נגד שפעת בבתי הספר. מאחר שמספר המתחסנים בבתי הספר היה נמוך מהמצופה, משרד הבריאות העביר את עודפי החיסונים לקופות החולים, אך גם הוא אזל. קופות החולים הזמינו משלוחי חיסונים נוספים, שצפויים להגיע בימים הקרובים.

בתוך כך, בת 54 מאזור הצפון מתה היום מסיבוכי השפעת בבית החולים כרמל בחיפה. האישה אושפזה אתמול במצב קשה לאחר שנדבקה בשפעת מבעלה. הרופאים נאבקו על חייה ולבסוף נאלצו לקבוע את מותה. מדובר במקרה המוות ה-18 של חולה מסיבוכי שפעת בחורף הנוכחי.