יהודים בשכונת סטמפורד היל בלונדון
צילום: אי-אף-פי

בריטניה: חשד לתקיפה על רקע אנטישמי - בן 13 הוכה באוטובוס

התוקף, שהיכה את הנער בביטנו, צעק: "אתם היהודים המטופשים חושבים שאתה הבעלים של העולם" • דובר מועצת הנבחרים של יהודי בריטניה: "ההתקפה הגזענית הזו מחליאה"
גיא בריצמן
07 בינואר 2020
05:01

חשד לתקיפה על רקע אנטישמי: ילד בן 13 הותקף אתמול (שני) באוטובוס בלונדון בירת בריטניה. התוקף שהיכה אותו בבטנו עם אגרופיו צעק: "אתם היהודים המטופשים חושבים שאתה הבעלים של העולם".

האירוע התרחש בשעות הבוקר המאוחרות בקו שנסע לעבר שכונת סטנפורד היל בצפון לונדון, שמונה אוכלוסייה יהודית חרדית גדולה, ודווח לראשונה למשטרת המטרופוליטן על ידי המשמר השכונתי.

אירוע דומה התרחש באותו קו אוטובוס בחודש שעבר. דובר מועצת הנבחרים של יהודי בריטניה מסר לתקשורת המקומית: "ההתקפה הגזענית הזו מחליאה. יש לעצור את האדם הרע שביצע את המתקפה הזאת, ולמצות עימו את מלוא חומרת הדין".

בחודש שעבר, נוסע ברכבת התחתית תקף מילולית אב ובנו חובשי כיפה, ובמשך דקות קרא באוזניהם טענות מספר שלפיהן היהודים שעבדו את השחורים, רצחו את ישו והיו אחראים לפיגועי 11 בספטמבר. נוסעת מוסלמית חובשת חיג'אב התערבה להגנת המשפחה היהודית, וניסתה להרגיע את הרוחות. יום לאחר המקרה, עצרה משטרת בריטניה את התוקף.