מסע הלוויה של סולימאני, איראן, הבוקר
צילום: אי-פי

איראן: 50 משתתפים בהלוויית סולימאני נמחצו למוות

רשויות החירום במדינה הודיעו כי ישנם 190 פצועים • מפקד משמרות המהפכה: אם ארה"ב תגיב לנקמה שלנו על חיסול סולימאני – נשרוף את ישראל • חוסיין סלאמי הוסיף כי התגובה על החיסול תהיה "חזקה ומזעזעת" • השר יובל שטייניץ לכאן רשת ב: המתיחות הנוכחית היא בין ארה"ב לאיראן, ישראל מתבוננת תמיד במאורעות
בן יניב ועמיחי שטיין
07 בינואר 2020
10:44
עודכן ב 16:41

הלוויית סולימאני: רשויות החירום האיראניות הודיעו היום (שלישי) כי 50 משתתפים בהלוויית מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני, בכרמאן שבאיראן, נמחצו למוות. הטלוויזיה הממלכתית במדינה מאשרת כי ישנם הרוגים כתוצאה מהלחץ הרב. ישנם 190 שמצבם לא ברור.

מוקדם יותר אמר מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, כי אם ארצות הברית תגיב על הנקמה האיראנית לחיסולו של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני, "נשרוף את המקום שהיא אוהבת" ובכך רמז לישראל. את הדברים אמר סלאמי בנאום שנשא במסע ההלוויה של סולימאני שהגיע הבוקר לתחנתו האחרונה, עיר הולדתו כרמאן שבדרום-מזרח איראן. סלאמי הוסיף כי התגובה על חיסול סולימאני תהיה "חזקה ומזעזעת". בתגובה לדברים קרא הקהל: "מוות לישראל".

בתוך כך, הפרלמט האיראני אישר הבוקר חוק בחקיקת בזק שנועד לחזק את יכולותיו של כוח קודס האיראני כדי שיוכל להגיב על חיסולו של קאסם סולימאני. יושב ראש הפרלמנט האיראני, עלי לאריג'אני, אמר כי האיזור נכנס לתקופה חדשה בעקבות חיסול סולימאני ולא יחזור עוד למצב שהיה לפני כן.

בריאיון לכאן רשת ב הגיב הבוקר שר האנרגיה, וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, יובל שטייניץ, על הנסיגה האיראנית הנוספת מהסכם הגרעין. "מוקדם עוד לומר אם איראן בדרך לפצצה" אמר השר. שטייניץ הוסיף כי המתיחות הנוכחית היא בין ארצות הברית לאיראן וכי ישראל תמיד מסתכלת ומתבוננת במאורעות.

האזינו לריאיון המלא עם השר יובל שטייניץ בכאן רשת ב