אליקים רובינשטיין
יונתן זינדל, פלאש 90

אליקים רובינשטיין על ההתקפה נגד יועמ"ש הכנסת: "אין כנות בטענות נגדו"

המשנה לנשיאת ביהמ"ש העליון לשעבר הגן בריאיון לכאן רשת ב על עו"ד אייל ינון: "זכה לאמון כל הצדדים". לדבריו אנחנו בתקופת עוועים: "המפכ"ל, פרקליט המדינה, היועמ"ש, כולם חברו להפוך שלטון? זו פשוט עלילה. התקופה הזו לא טובה". בפרשת הרב יצחק יוסף אמר: "אני מתבייש בדברים האלה, זה מאוד מעציב"
בחצי היום
07 בינואר 2020
13:12

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין מתבטא היום (שלישי) נגד התוקפים את היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד אייל ינון, ואומר כי אין בטענותיהם שום כנות. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "חצי היום" בכאן רשת ב אמר רובינשטיין כי ינון הוא יועץ ותיק בכנסת שזכה לאמון מכל הצדדים. "הוא היה מזכיר הכנסת ופרקליט בג"צים. הוא לא בא מהרחוב. לא כדאי אפילו להתייחס לטענה נגדו. אלה שמעלים אותה חיכו עד שייתן את חוות הדעת הזו וברגע שנתן חוות דעת שהם אינם מרוצים ממנה - פתאום הם נזכרים. כאילו לא היה ידוע קודם שרעייתו היא המשנה ליועץ המשפטי לממשלה". הוא התייחס להתבטאות שייחסה לינון עבירה פלילית בשל העיסוק שלו עד כה בסוגיית הדיון בחסינות ואמר: "תכף יהיה תיק: 'מדינת ישראל נגד אייל ינון'".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

רובינשטיין אמר כי אנו נמצאים בעידן של עוועים, כלשונו. "זה מחזיר אותנו למצב הכללי שבו כל מי שאומר משהו משפטי שאינו מוצא חן בעיני חלק מהמערכת הפוליטית, מיד הוא מוקצה מחמת מיאוס. המפכ"ל, פרקליט המדינה, היועמ"ש, כולם חברו להפוך שלטון? עלילה, זו פשוט עלילה. התקופה הזו לא טובה. אפשר לבקר אבל תעשה את זה הגון ואל תעליל עלילות".  

השופט רובינשטיין התייחס לדיון העתידי בחסינות ראש הממשלה ואמר: "כל ההתעסקות בעניין הזה היא פוליטית והדיון לא ענייני אלא פוליטי. לא מסתכלים אם יש עילות לחסינות. אם אתה בצד מסויים אתה יודע מה הדעה שלך. אני לא מקנא ביו"ר הכנסת".

על התבטאות שר המשפטים, אמיר אוחנה, שאמר שכתב האישום נגד ראש הממשלה מופרך אמר רובינשטיין: "אפשר להתייחס לזה ברצינות? אתה בדקת? על סמך מה אתה אומר את זה? המדינה הזו צריכה מערכת משפט טובה. מה שעושים זה להפחיד. בית המשפט לא יפחד אלא יעשה את מלאכתו".

על מינוי דוד ביטן החשוד בפלילים לשר החקלאות אמר רובינשטיין: " לא כל דבר צריך להיות כתוב. יש דברים שלא נעשים גם אם החוק מאפשר. אתה מסתכל ואומר: 'חסרים אנשים?' אני לא רוצה לפגוע בחזקת החפות של ביטן אלא לדבר אל השכל הישר".

רובינשטיין התייחס גם לדבריו של הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, בעניין עולי ברית המועצות לשעבר ואמר כי העניין לא מפתיע אותו. "הוא השתלח בדיין גיור שהיה עוזר שלי ואמר שצריך לבדוק את הגיורים שלו כי הוא עבד איתי. איזה חטא נורא, אולי יפתחו על זה חקירה פלילית? אני מתבייש בדברים האלה זה מאוד מעציב".