גנץ, פרץ והורוביץ
צילום: פלאש 90

מגעים לאיחוד הגוש? מפלגות השמאל-מרכז ייפגשו מחר

הפגישה נקבעה ביוזמת גנץ לפני פרסום המתווה של פרץ לאחד את כל מפלגות השמאל-מרכז תחת פתק הצבעה אחד • עמיר פרץ: קורא לכחול לבן לחבור אלי • גם יו"ר מרצ ייפגש עם גנץ ופרץ – בנפרד
יואב קרקובסקי ויערה שפירא
07 בינואר 2020
22:45

ראשי מפלגות השמאל-מרכז צפויות להיפגש מחר (רביעי) כדי לדון בתרחישים האפשריים לאיחודים בגוש. תחילה ייפגשו יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ. מדובר בפגישה שנקבעה ביוזמת גנץ לפני קריאת פרץ בריאיון לחדשות 12 לאחד את כל מפלגות השמאל-מרכז תחת פתק הצבעה אחד. לאחר מכן ייפגשו גנץ ופרץ עם יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ. במרצ אמרו כי תכלית ההצעה של פרץ היא להוריד לחץ מעל גבו. גורמים במפלגה מגדירים את ההצעה כחלולה.

הורוביץ התייחס לקריאה של פרץ ואמר: "אני פונה במיוחד לידידי יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, לבוא איתנו לחיבור כדי לאחד את השמאל בבחירות האלה. רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא להקמת ממשלת מרכז שמאל ולסילוקו של בנימין נתניהו. רק חיבור גדול בשמאל יוכל להביא לצדק חברתי, לפתרון מדיני, למאבק לסיום הכיבוש והסכסוך. רק איחוד גדול בשמאל יוכל להביא את התקווה לישראל שאנחנו כל כך רוצים בה".

פרץ מצידו צייץ בטוויטר: "פניתי היום לחבריי בכחול-לבן ובמחנה הדמוקרטי וקראתי להם לחבור אלי למהלך שיביא שינוי ותקווה ויכריע את מערכת הבחירות – ריצה משותפת של גוש המרכז-שמאל, שינצח וירכיב את הממשלה הבאה".

יו"ר העבודה-גשר גם התייחס לפערים הקיימים בין המפלגות השונות, עליהם דיבר בכמה הזדמנויות, ואמר כי "על אף הפערים בינינו, העבודה-גשר, כחול-לבן והמחנה הדמוקרטי שותפות לאמונה בדרך שבה צריכה ישראל לפסוע. הכדור נמצא עכשיו במגרש של כחול-לבן. אני קורא לכם לפעול יחד כדי להקים בישראל את הממשלה שכל כך הרבה זמן הייתה חסרה כאן - ממשלת מרכז-שמאל חברתית ודמוקרטית".


חברת סיעתו של פרץ, ח"כ רויטל סויד, פנתה לגנץ בטוויטר וכתבה: "מבקשת שתקשיב רוב קשב לפנייתו של פרץ. לכולנו מטרה אחת, יש לנו אחריות כבדה ומשותפת. רשימה אחת ופתק אחד לכחול לבן, העבודה-גשר ומרצ יחדירו להט, אנרגיה ומחויבות לכל המחנה. רשימה אחת היא צו השעה בדרך להורדת נתניהו מהשלטון".

ח"כ עמר בר-לב פנה לגנץ גם הוא וכתב: "הכדור במגרש שלך, הגיע הזמן להחליט אם אתה רוצה להיות ראש הממשלה של כולנו. אם כן פתק אחד לממשלת שינוי תקווה בראשותו של בני גנץ".

בתוך כך, ח"כ יאיר גולן והורוביץ סיכמו היום כי גולן יוצב במקום השלישי ברשימת המחנה הדמוקרטי. הורוביץ בירך על ההסכם ואמר: "זהו מעמד משמח וחשוב מאוד. הייתי הראשון בבחירות הקודמות שהוביל מהלך משמעותי לאיחוד השמאל, ועכשיו אנחנו עושים צעד נוסף. בימים הקרובים נציג מועמדות ומועמדים נוספים ברשימה".