אדלשטיין וגנץ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

כחול לבן באולטימטום לאדלשטיין: אפשר הקמת ועדת כנסת או שנדיח אותך

כחול לבן מאיימת להתחיל בשבוע הבא בהליך להדחת יו"ר הכנסת מתפקידו, אם לא תוקם הוועדה שתדון בחסינות לרה"מ
זאב קם
08 בינואר 2020
09:19

כחול לבן מאיימת הבוקר (רביעי) לפתוח בשבוע הבא בהליך להדחתו של יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין מתפקידו, אם לא תוקם ועדת הכנסת שאמורה לדון בבקשות חסינותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל חבר הכנסת חיים כץ. אם אדלשטיין לא יאפשר את הקמת הוועדה, במפלגה, שנתמכת על ידי 65 חברי כנסת, יפתחו בהליך לבחירת יושב ראש כנסת חדש.

חבר הכנסת צבי האוזר מכחול לבן הסביר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב את מה שעומד מאחורי האולטימטום, ואמר כי על הכנסת הנוכחית לדון בבקשת החסינות של נתניהו, שכן הוא פנה אליה לקבל חסינות. לדבריו, אדלשטיין הוא אדם ראוי שמבין בצורה עמוקה את ההבדל בין תפקידו הממלכתי שמשרת את האינטרס הציבורי לבין תפקידו כחבר מפלגה.

על הצעתו של יושב ראש העבודה-גשר, עמיר פרץ, לאיחוד גדול בגוש השמאל-מרכז, אמר האוזר כי הנושא לא רלוונטי, שכן העבודה והמחנה הדמוקרטי הן מפלגות שמאל, וכחול לבן היא מפלגת מרכז.

גולן על הצעת פרץ: "פתטית"

גם חבר הכנסת יאיר גולן מהמחנה הדמוקרטי הגיב הבוקר לקריאתו של פרץ בריאיון לכאן רשת ב ואמר כי היא נועדה להדוף את הלחצים המופעלים עליו להתאחד עם המחנה הדמוקרטי. גולן אמר כי קריאתו של פרץ לאיחוד לא רצינית, ואף כינה אותה "פתטית".