אוחנה וינון
צילומים: פלאש 90

ינון נגד אוחנה: אתה מודע לקשר הזוגי שלי – לא מאתמול

השר אוחנה וח"כ זוהר דרשו את פסילתו של אייל ינון מלעסוק בשאלת הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות לנתניהו בשל הסכם ניגוד העניינים של בת זוגו המטפלת בתיקים במשרד היועמ"ש. בתגובה חריפה לשר המשפטים כתב ינון: אין ממש בטענות על ניגוד עניינים, מקווה ליחס מכבד לעובדי ציבור מצד הדרג הפוליטי
יערה שפירא
08 בינואר 2020
15:59

היועץ המשפטי לכנסת אייל ינון דחה את הטענות לניגוד עניינים בפרשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהפנו כלפיו חבר הכנסת מיקי זוהר ושר המשפטים אמיר אוחנה מהליכוד. זאת בשל העובדה שבת זוגו של ינון, עורכת הדין עמית מררי, מטפלת בתיקי נתניהו בתפקידה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

השר אוחנה קרא במכתבו לינון "משוך ידיך מתיקי ראש הממשלה" ושאל אותו אם דיווח לגורמים המוסמכים בכנסת על ניגוד העניינים שלו בטרם החליט לטפל בענייניו של ראש הממשלה. על כך השיב היועץ: "איני עוסק בענייניו הפליליים של ראש הממשלה ובבחינת שיקול הדעת של גורמי האכיפה ביחס אליו, ולכן לא היה מקום לכל 'דיווח לגורמים המוסמכים בכנסת', שאגב כמוך מודעים היטב, ולא מאתמול, לקשר הזוגי שלי עם עמית ולהשתתפותה בצוות שעסק בתיקי ראש הממשלה".

עוד שאל אוחנה את ינון אם נכון הפרסום שלפיו שקל לפסול את עצמו מלעסוק בעניינים אלו, אך חזר בו בעקבות לחץ מצד היועץ המשפטי לממשלה. אך היועץ השיב בשלילה. גם על שאלתו של השר אם חלקה של בת זוגו בטיפול בתיקי ראש הממשלה השפיע על החלטותיו והאם שוחחו בנושא, השיב ינון בשלילה.

"אני דוחה טענה זו מכל וכל", השיב כתב ינון, "הסוגיות שאליהן נדרשתי הן בעניינים פרוצדורליים פנימיים של הכנסת שאינן נוגעות לבקשות החסינות עצמן או לשיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, ועל כן לא מתעורר לגביהן כל ניגוד עניינים עם תפקידה או עיסוקה של בת זוגי".

לדבריו, "בסוגיות פרוצדורליות פנימיות של הכנסת מעין אלה, ליועץ המשפטי לממשלה או לאנשי משרד המשפטים אין עמדה או מעמד, וכך גם מסר בא כוח היועץ המשפטי לממשלה בתגובתו לבג"ץ במסגרת עתירות שהוגשו נגד חוות הדעת הקודמת שלי בעניין הקמתה של ועדת הכנסת". היועץ הבהיר כי אינו מתכוון לעסוק בסוגיות הקשורות בבקשת החסינות לגופה.