נפתלי בנט, איילת שקד, בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ
צילום: בן דורי, פלאש 90

בנט בוחן ריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית

רה"מ נתניהו הוא שדוחף. מדובר על ריצה של כל המפלגות – כולל עוצמה יהודית
מיכאל שמש
08 בינואר 2020
20:37

יו"ר מפלגת הימין החדש נפתלי בנט בוחן ריצה משותפת של כל מפלגות הציונות הדתית. כך דווח הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בדיווח צוין כי מי שדוחף את המהלך הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר על ריצה של כל המפלגות – כולל עוצמה יהודית.


בשבת כתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו כי "הימין לא יסלח לבנט, סמוטריץ׳ ופרץ אם לא יתאחדו לרשימה אחת". נתניהו הוסיף ששתי הרשימות עלולות שלא לעבור את אחוז החסימה ו"יביאו לעליית שלטון השמאל". מלבד הפנייה לפוליטיקאים, נתניהו פנה גם לבכירים בציונות הדתית מאחורי הקלעים, על מנת שילחצו על איחוד בין מפלגות הימין. 

מסקר כאן חדשות שפורסם ביום שישי ב"השבוע" עלה כי בתשובה לשאלה - האם אתה תומך או מתנגד לפירוק בלוק הימין לאחר הבחירות? בקרב מצביעי גוש הימין-חרדים 55% התנגדו לפירוק הבלוק, ו-15% בלבד תמכו. עוד עלה מהסקר כי גוש הימין-חרדים צפוי לזכות ב-54 מנדטים, וגוש המרכז-שמאל-ערבים עומר על 59 מנדטים. 

 


יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' תקף לפני שבוע את יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר על קריאתו לפריימריז ואיחוד מפלגות בציונות הדתית. סמוטריץ' הגיב לטענה לפיה סרב לפריימריז בגלל התמיכה של עוצמה יהודית במהלך: "לא היה ולא נברא. כנראה שאיתמר ואמת זה לא דבר שהולך ביחד. שקר מראשיתו ועד סופו. אבל אפשר להמשיך לשחק בנדמה לי".