תמונת ההרוג בשיטפון בנהריה, והצפות בנהריה כתוצאה מ
צילום: ליאור חורש

נהג הרכב שנסחף בנהריה: "טעמתי את המוות"

הנהג סיפר על רגעי האימה ברכב ועל גבורתו של מוטי בן שבת, אשר נהרג כשסייע בחילוץ: "כל האירוע הזה היה שניות. תוך חצי שנייה ראיתי את מוטי, ועוד חצי שנייה האוטו התמלא מים, ועוד חצי שנייה כבר היינו בבגאז'"
תמר שלם
09 בינואר 2020
17:05

הסערה החורפית: בשעה שמזג האוויר הסוער נמשך ברחבי הארץ, בנהריה הובא היום (חמישי) למנוחות מוטי בן שבת, שטבע אתמול למוות בעת שסייע בחילוץ נוסעים שנסחפו עם רכבם בעיר. נהג הרכב שנסחף, דימה, שוחח עם כאן חדשות וסיפר על רגעי האימה ועל גבורתו של מוטי.

"עובד שלי גר בנהריה ויש לו ילד שנמצא בגן ילדים בבית חולים נהריה", סיפר דימה."הם ביקשו שאני אסיע אותם כי יש לי ג'יפ. אספתי אותם מנהריה. שמתי 'ווייז' כדי לעקוף את הפקקים, וברגע מסוים האוטו התחיל לשוט ולהיסחף עם המים. לא הבנתי איך זה קרה.

"נכנסו לפאניקה בתוך האוטו. ראיתי בזווית של העין שקפצו אנשים לחלץ אותנו, וראיתי גם את מוטי מול העיניים שלי - ופתאום הוא נעלם. הכול שם קרה בהיסטריה. ראיתי אותו למחצית שנייה. באותו רגע גם האוטו נפל לאיזשהו בור והתחיל להתמלא במים".

עוד סיפר דימה: "צעקתי לכולם לטפס לכיוון הבגאז' כי היה שם אוויר ואנחנו התחלנו להיחנק. זחלנו לכיוון הבגאז' והתחלנו להילחם שם. אני ניפצתי את השמשה האחורית עם הראש. כל האירוע הזה היה שניות. תוך חצי שנייה ראיתי את מוטי, ועוד חצי שנייה האוטו התמלא מים, ועוד חצי שנייה כבר היינו בבגאז'. אני הייתי צריך להיקבר היום. אני הרחתי וטעמתי את המוות. אם האוטו היה מתהפך, שלושתנו היינו טובעים". 

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ספד הבוקר לבן שבת שנהרג אתמול בהצפות בעיר וכינה אותו: "גיבור עילאי". רב בית הכנסת שבו נהג להתפלל בן שבת, הרב שמעון עברי, אמר היום כי "זה אובדן גדול מאוד".

בן שבת הוא הוא ההרוג השביעי בשבועיים האחרונים כתוצאה מההצפות. בנוסף, חולצו אתמול כמה אזרחים בנהריה שנתקעו עם כלי רכבם באזורים אחרים ברחבי העיר. הצבא סייע בפינוי תושבים שנתקעו בהצפות.