איל ינון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנדלבליט: עדותו של יועמ"ש הכנסת לא מהותית לתיקי רה"מ

היועמ"ש הוסיף כי אין בעדותו של איל ינון בתיקי נתניהו כדי למנוע את מעורבותה של רעייתו, עורכת הדין עמית מררי, מטיפול בנושא בעבודתה בפרקליטות • דובר הכנסת: שמו של ינון הוכנס לרשימת העדים בעקבות שיחת רקע לא פורמלית שהתקיימה בכנסת לבקשת המשטרה
תמר אלמוג, צח שפיצן וזאב קם
10 בינואר 2020
02:37

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, דחה הערב (חמישי) את הטענות כלפי מעורבותו של היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהודעה הבהיר מנדלבליט כי עדותו של ינון במשפטו של ראש הממשלה אינה מהותית לתיקים, ואין בה כדי למנוע את מעורבותה של רעייתו, עורכת הדין עמית מררי, מטיפול בנושא בעבודתה בפרקליטות.

בתוך כך, ינון שב והדגיש כי אין לו כוונה לטפל בבקשת החסינות של נתניהו, אם וכשתגיע לדיון בכנסת. בהודעת דובר הכנסת שפורסמה הערב נאמר כי ינון מעולם לא העיד בתיקי ראש הממשלה, וכי שמו הוכנס לרשימת העדים בעקבות שיחת רקע לא פורמלית שהתקיימה בכנסת לבקשת המשטרה.

בשיחה התבקש ינון להסביר את הליכי החקיקה ואת הקשר בין הכנסת לוועדת השרים לענייני חקיקה. עוד אומר דובר הכנסת כי אין בעובדה שאדם נכלל ברשימת עדי התביעה כדי ללמד שהוא מעיד נגד ראש הממשלה. הראיה לכך היא שרשימת עדי התביעה כוללת גם את סנגורו של נתניהו, עורך הדין עמית חדד. "האם בשל כך הוא פסול או נגוע בניגוד עניינים כלשהו?", תהה דובר הכנסת.