הזמר המצרי תמים יונס

סאטירה או הטרדה? השיר שעורר סערה במצרים

שיר שבו הזמר מאחל לאישה שלא נענית לחיזוריו לחלות בסלמונלה - מסעיר את ארץ הנילוס • טייסת הקרב הירדנית הראשונה, בתו של המלך, מקבלת כנפי טיסה והפריצה לביתה של הזמרת הלבנונית | ברשת של השכן
רועי קייס
10 בינואר 2020
16:26

הזמר המצרי תמים יונס עורר בימים האחרונים סערה בארצו, בעקבות שירו החדש "סלמונלה". השיר, שזכה למיליוני צפיות, מתאר גבר שמחזר בעיקשות יתר אחר אישה, אך כשהיא מסרבת לו הוא מאחל לה שהיא תחלה בסלמונלה. רבים הבינו שהמסר הוא שלנשים אסור לדחות את הגבר והוא יכול להתנהג בצורה כוחנית כדי להשיג את מבוקשו.

במדינה שבה ההטרדות המיניות הן סוג של מגיפה חברתית, ו-99% מהנשים הוטרדו לפחות פעם אחת בחייהן, אין פלא שסרטון כזה יוצר סערה. מועצת הנשים הלאומית במצרים כבר פנתה לגוגל בדרישה שיסירו את השיר. הזמר טוען להגנתו שהשיר ממש לא נועד לפגוע באישה, ולראייה - לא היו בו נשים. לדבריו, הוא רצה לבקר בדרך היתולית את הגבר המצרי שלא מסוגל לקבל סירוב מהאישה, ואז משתגע ועושה דברים לא ראויים.

ניסיון הפריצה לביתה של הזמרת הלבנונית

אזרח סורי ניסה לפרוץ בשבוע האחרון לביתה של הזמרת הלבנונית המפורסמת ננסי עג'רם. בן זוגה של הזמרת, פאדי האשם, ירה בפורץ, שניסה להיכנס לווילה המפוארת שבהר הלבנון – והרג אותו. הזמרת עצמה יצאה ללא פגע מהאירוע והרגיעה את מעריציה.

אבל הסיפור מסתבך, שכן יש טענות ממשפחתו של ההרוג שהוא בכלל עבד בגן של הווילה, והגיע לבית הזמרת כדי לקבל את כספו. הבעל שירה למוות בצעיר הסורי שוחרר ממעצר, אך ברשתות החברתיות כבר עולות תהיות לגבי שחרורו והאם אולי היה צריך לנהוג אחרת בצעיר הסורי שבא לבית.

הטייסת הירדנית הראשונה

בממלכה הירדנית עסקו השבוע בטייסת הקרב הראשונה בממלכה – סלמה, בתו בת ה-19 של המלך עבדאללה השני. בדומה לאחיה הבכור, חוסיין יורש העצר, היא למדה באקדמיה הצבאית בבריטניה בסנדהרסט. המלך ענד לה את כנפי הטיסה בטקס חגיגי בארמון. יש הטוענים שהיא הירדנית הראשונה שתטיס מטוס קרב.