גלעד ארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורמים בכבאות בביקורת נגד ארדן: נעדר מביקור בקריית הכבאות החדשה

ברקע מזג האוויר הסוער, הגורמים בכבאות טוענים כי הם מרגישים "כמו בנים חורגים, כאילו אין לנו אבא שמלווה אותנו". בנוסף, משרד האוצר מנע רכישת תוכנת שליטה ובקרה שתוכל לסייע בהתמודדות עם מאות קריאות. מארדן נמסר: "הטענות שקריות ומומצאות"
מוטי גילת
10 בינואר 2020
23:07

ברקע מזג האוויר הסוער ברחבי הארץ, גורמים בשירותי הכבאות מותחים ביקורת נגד השר הממונה - השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. כך דווח הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. אותם גורמים אמרו לפרשן כאן חדשות מרדכי גילת: "אנחנו מרגישים כמו בנים חורגים, כאילו אין לנו אבא שמלווה אותנו".


במרכז הביקורת של הגורמים בכבאות עומדת היעדרות השר לביטחון הפנים מביקור נשיא המדינה בקריית הכבאות החדשה, שנערך ביום רביעי האחרון. עוד אומרים הגורמים כי משרד האוצר לא סייע לנציבות ברכישת תוכנת שליטה ובקרה שתוכל לסייע בהתמודדות עם מאות קריאות - כלי שיכל להציל חיי אדם.

מלשכת השר גלעד ארדן נמסר בתגובה: ״הטענות שקריות ומומצאות. השר ביקר בקריית הכבאות החדשה ואף נאם בה בטקס חללי הכבאות בחודש ספטמבר. השר ארדן הוא זה שאישר את ביקור נשיא המדינה בקריית הכבאות והיה ידוע מראש שהשר לא יוכל להתלוות לביקור, כיוון שהנשיא ביקש להגיע במועד בו השר ארדן חנך את תחנת המשטרה החדשה בנתיבות בטקס שנקבע זמן רב מראש. השר ארדן משקיע עשרות ומאות שעות בחיזוק מערך הכיבוי".

מרשות הכבאות וההצלה נמסר כי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פועל לקידום מערך הכבאות, ולראיה – החלטתו לבקש החלת תקנות חירום למניעת שביתות בכבאות. רק לאחרונה אישר השר תוכנית רב שנתית שעיקרה, התעצמות וגיוס 900 לוחמי אש נוספים לכבאות, והיא ממתינה לאישור האוצר. אף על פי שלא יכול היה להשתתף בטקס השבוע בשל התחייבויות קודמות, השר אישר לקיים את ביקור הנשיא במועדו כדי שלא לדחותו בחצי שנה ויותר".