נתניהו וינון
צילום: פלאש 90

נתניהו תוקף את יועמ"ש הכנסת: "הוא וזוגתו אומרים שלא דיברו על התיק שלי – הם חושבים שאנחנו טיפשים?"

ניסיון ללחץ אחרון? ראש הממשלה אמר את הדברים יום לפני שאיל ינון אמור להגיש את חוות דעתו בעניין ועדת הכנסת שתדון בחסינות
יערה שפירא
11 בינואר 2020
20:04

לקראת הגשת חוות הדעת בעניין ועדת הכנסת שתדון בחסינות: ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקף הערב (שבת) שוב את היועץ המשפטי לכנסת איל ינון: "היועץ המשפטי לכנסת נמצא בניגוד עניינים חריף. הוא וזוגתו אומרים שלא דיברו על התיק שלי, הם חושבים שאנחנו טיפשים?".

• הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אתמול פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי ראש הממשלה תקף את ינון בשיחות סגורות ואמר כי היועץ המשפטי לכנסת גויס על ידי גורמים משפטיים לקמפיין "רק לא ביבי" של כחול לבן. נתניהו אף אמר כי התנהלות ינון היא בושה, והוא כבר תכנן לפסול עצמו מעיסוק בנושא החסינות וכינוס ועדת הכנסת, אך שינה את דעתו לאחר שקיבל טלפון מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. "אני רוצה להבהיר: נעשה כאן אי צדק, מגייסים טריבונל משפטי נגדי", אמר ראש הממשלה. נתניהו הוסיף כי הוא לא פוסל עתירה לבג"ץ – אבל בינתיים לא חושף את הקלפים.


מנגד, גורמים בפרקליטות אומרים שמנדלבליט רואה את נושא החסינות כקרב על המדינה ועל שלטון החוק. כך דיווח פרשן כאן חדשות מוטי גלית ב"השבוע". מנדלבליט מעריך שהכנסת תדחה את בקשת החסינות של ראש הממשלה, ושאפשר יהיה להגיש את כתב האישום נגדו עוד לפני הבחירות.

ביום חמישי בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי בכירים בליכוד סיפרו שנתניהו הודה בשיחות סגורות שאין, ככל הנראה, דרך למנוע את הקמת ועדת הכנסת, שתדון בחסינות בעניינו. אותם בכירים אומרים שנתניהו למעשה השלים עם העובדה שהוועדה תוקם, ושהוא מודע לכך שגם ליושב ראש הכנסת אין דרך לעצור את התהליך.