מחאה נגד דברי השר פרץ בבתי הספר

כרמל שאמה: אמירת השר פרץ - מתאימה למי שרוצה לחסל אותנו

ראש עיריית רמת גן סיפר על החלטתו לעבור בבתי הספר בעיר בעקבות אמירת שר החינוך נגד הלהט"ב: "אי אפשר היה להישאר אדיש לאמירה הזו". שאמה-הכהן הבהיר - "אסור שהנוער שלנו יקבל מסרים מהסוג הזה"
סדר יום
12 בינואר 2020
10:31

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן התייחס הבוקר (ראשון) לדברי שר החינוך רפי פרץ נגד קהילת הלהט"ב וסיפר על החלטתו לעבור בעצמו בבתי הספר בעיר. "אי אפשר היה להישאר אדיש לאמירה הזו, במיוחד כשהיא באה משר החינוך. זה מתאים לאלה שרוצים לחסל אותנו, לא לנו", אמר שאמה-הכהן בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה-הכהן

"אסור שהנוער שלנו יקבל מסרים מהסוג הזה", הוסיף ראש העירייה והזהיר כי דברים כאלה יכולים לגרום לקיצונים לפעול. "האם לא למדנו לקח מן העבר?", תהה שאמה-הכהן. הוא ציין כי יבקר גם בבתי הספר הדתיים בעיר ואמר כי יסביר לתלמידים שאין שום דבר חריג ב"לאהוב את מי שאתה אוהב" ושהילדים והנערים צריכים להאמין בדרך שלהם ובאופן שבו הם רוצים לחיות.

"באיראן אם אומרים דבר כזה, זה יכול לעבור באופן טבעי, אבל אני לא ראש עיריית טהראן", אמר שאמה-הכהן. השר פרץ אמר בריאיון לידיעות אחרונות, כי הוא מודה לאלוהים שילדיו "גדלו בצורה טבעית ובריאה" מבחינת נטייתם המינית. בריאיון שפורסם ביום שישי במוסף 7 ימים של העיתון, הוסיף שר החינוך כי משפחה נורמטיבית היא "עם איש ואישה".

בעיריות של כמה ערים בארץ, בהן תל אביב, רמת גן, ראשון לציון והרצליה, הודיעו אתמול כי בעקבות דבריו של השר פרץ, יום הלימודים היום ייפתח בשיח על זכויות אדם, גזענות ונטייה מינית. יו"ר ארגון המורים רן ארז הבהיר כי עמדת הארגון היא "חיה ותן לחיות".

בבתי ספר ברחבי הארץ תלו הבוקר הורים דגלים שחורים או דגלים של הקהילה הגאה ועליהם נכתב: "כהניזם לא בבית ספרנו - מאוחדים נגד גזענות". ההורים שלחו את ילדיהם עם פיסת בד שחורה על ילקוט בית הספר.