המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אישום: שוטר ביצע מעשים מגונים בלוחמת מג"ב

מכתב האישום עלה כי השוטר נגע בגופה של הלוחמת שוב ושוב על אף דרישתה שיפסיק לגעת בה בעמדת שגרירות ארה"ב בירושלים. השוטר הכחיש במהלך חקירתו במח"ש את המעשים המיוחסים לו
שלי טפיירו
13 בינואר 2020
07:41

לבית משפט השלום בירושלים הוגש בשבוע שעבר כתב אישום נגד שוטר סיור מתחנת לב הבירה בירושלים בגין ביצוע מעשים מגונים בלוחמת משמר הגבול, בת 20. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

על פי כתב האישום, השוטר ביצע את המעשים כשהשניים היו יחד בעמדת האבטחה בשגרירות ארצות הברית בירושלים בחודש ינואר בשנה שעברה. מכתב האישום עלה עוד כי במהלך המשמרת, נגע השוטר בגופה שוב ושוב על אף דרישתה שיפסיק לגעת בה.

בהמשך, כשסיימו סיור שגרתי מסביב לשגרירות ונכנסו שוב לעמדת האבטחה, החל השוטר לגעת שוב במתלוננת עד שזו נאלצה לנטוש את העמדה מבלי לשוב. במהלך חקירתו במחלקה לחקירות שוטרים, הכחיש הנאשם את המעשים.

בשבוע שעבר גזר בית משפט השלום בתל אביב עשרה חודשי מאסר וקנס כספי על ניקיטה קורילוב, חוקר משטרה לשעבר שניצל מינית חמש נשים במסגרת תפקידו. מכתב האישום עולה כי כחלק מתפקידו קורילוב גבה עדויות והיה בקשר רציף עם נשים המוכרות כקורבנות סחר בבני אדם, חלקן עוסקות בזנות. הוא הודה כי ניצל את הקשר בינו לבין הנשים כדי לקיים עימן קשרים מיניים בהסכמה.

יום קודם לכן הגישה המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד שני שוטרים מתחנת שדרות שעל פי החשד תקפו תלמידה בת 16 – וטייחו את פרטי המקרה. אחד השוטרים הואשם בתקיפה והשני בעבירת שיבוש מהלכי משפט.