-
צילום: תומר נויברג, הדס פרוש, פלאש 90

בכירים בימין החדש: רפי פרץ אחראי לכך שאין איחוד

לדברי הבכירים, אם בבית היהודי יסכימו לוותר על החיבור עם עוצמה יהודית, ניתן יהיה להקים מחדש את ימינה
זאב קם ומיכאל שמש
13 בינואר 2020
08:51

בכירים במפלגת הימין החדש, שבראשה עומדים נפתלי בנט ואיילת שקד, מפילים על יו"ר הבית היהודי רפי פרץ את האחריות לכך שטרם נעשה חיבור בגוש הימין ולכך שימינה לא קמה מחדש. כך דווח הבוקר (שני) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לטענתם, הדבר היחיד שמונע כרגע את הקמת ימינה זו התעקשות של פרץ והבית היהודי על ההסכם שנחתם עם עוצמה יהודית ועם איתמר בן גביר.


לדברי הבכירים בימין החדש, אם בבית היהודי יסכימו לוותר על החיבור עם עוצמה יהודית, ניתן יהיה להקים מחדש את מפלגת ימינה, שהתמודדה בבחירות הקודמות וכללה את הימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי. בבית היהודי תקפו בחזרה את אנשי הימין החדש וטענו: "הימין החדש מונע את הקמתה מחדש של ימינה בגלל ההתעקשות לא לקבל את בן גביר ולהסתכן בזריקת 84 אלף קולות".

בתוך כך, אמר גורם בליכוד הבוקר: "זוהי העת של הימין להתאחד. נפתלי בנט חייב לשים את האגו בצד ולאחד את כל מפלגות הימין כדי למנוע אובדן מנדטים מיותר בפעם השלישית. אנו מאמינים שהאחריות תגבר על השיקולים האישיים".

ממפלגת הבית היהודי נמסר הבוקר כי ״מרגע שהוכרזו בחירות נוספות פעלנו למען איחוד כולל במפלגות מימין הליכוד. אנו ממשיכים לפעול כל העת כדי שאיחוד כזה יצא לפועל. אנו קוראים לכל השותפים להתכנס ולהגיע להסכם בהקדם״.