עיסאווי פריג'
פלאש 90

עיסאווי פריג על רשימת העבודה-מרצ: נתנו סטירת לחי לחברה הערבית

חבר הכנסת לשעבר ששובץ במקום ה-11 בירך על האיחוד אבל מחה על שיבוצו במקום נמוך ועל שיריון מקום ליאיר גולן: "הוא לא איש מרצ"
קלמן-ליברמן
13 בינואר 2020
09:17

האיחוד בין העבודה ומרצ: חבר הכנסת לשעבר ממרצ, עיסאווי פריג', ששובץ במקום ה-11 ברשימה, מברך הבוקר (שני) על הריצה המשותפת של המפלגות, אך מותח ביקורת על התנהלות מפלגתו ועל שיבוצו של נציג ערבי במקום נמוך ומכנה זאת: "סטירת לחי לחברה הערבית".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב


בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר פריג' כי ההסכם עם העבודה הוא נכון וראוי, אבל מחה על שיריון מקום לחבר הכנסת יאיר גולן על חשבון נציגי מרצ: "מה אני צריך איש מפלגת העבודה בתוך מרצ? יאיר גולן לא איש מרצ". פריג' טען כי מרצ טועה, זו הפעם השנייה, מול הציבור הערבי: "אני הייתי הולך עבודה-מרצ נטו טהור, נקודה. מרצ מפלגה עם אג'נדה אזרחית. יש הרבה גנרלים בגוש המרכז שמאל, אבל מרצ הייתה היחידה שבנתה אג'נדה חברתית. 42 אלף קולות קיבלנו מהחברה הערבית. אנחנו הצלנו את המפלגה. זו סטירת הלחי שאנחנו פונים לחברה הערבית ואומרים לה: 'תקבלי מקום 11'. משליכים את כל השותפות היהודית הערבית לפח". 

פריג' הוסיף: "אני נבחרתי. למה אני צריך לשריין בתוך ארבעת המקומות שלי מקום לעוד גוש? הייתי צריך את הגוף הזה אם הייתי רץ לבד. אני נבחרתי בפריימריז של מרצ במקום רביעי. האמירה שאתה אומר לציבור הערבי זה איום ונורא. מחר ועידת מרצ אמורה להתכנס. אני פונה לניצן הורוביץ ולתמר זנדברג בדרישה שוועידת מרצ תביא את ההסכם עם העבודה בנפרד ועם "הבחירה הדמוקרטית" בנפרד. מתוך יושרה וגילוי נאות".

חברת הכנסת מרב מיכאלי ממפלגת העבודה אמרה הבוקר על האיחוד: "‏הבטחנו לעשות כל מה שנדרש כדי להחליף את שלטון הימין המסוכן של נתניהו וזה מה שאנחנו עושות. ריצה משותפת של השמאל הציוני, העבודה-גשר ומרצ, תציל את מדינת ישראל ותשמור עליה כמדינה ציונית ודמוקרטית של העם היהודי".

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ סיכמו הבוקר על ריצה משותפת של מפלגותיהם בבחירות הקרובות. הוחלט כי הרשימות ירוצו יחד תחת פתק משותף באותיות "אמת". השניים יכנסו הערב מסיבת עיתונאים בתל אביב. רשימת האיחוד בין העבודה-גשר למרצ צפויה להיראות כך:

1. עמיר פרץ
2. אורלי לוי-אבקסיס
3. ניצן הורוביץ
4. תמר זנדברג
5. איציק שמולי
6. מרב מיכאלי 
7. יאיר גולן
8. אילן גילאון
9. עמר בר לב
10. רויטל סוויד