יצחק אספה

אמו של ארי נשר ליצחק אספה: פירקת את הילד שלנו עם המכונית והמשכת למסיבה

איריס נשר תקפה את אספה בדיון הטיעונים לעונשו לאחר שהורשע בהפקרה: "במקום להודות גררת את כולם למשפט ארוך שבו נאלצנו לשמוע בפרטי פרטים עדויות על הלילה הנורא"
שלי טפיירו
13 בינואר 2020
11:06

איריס נשר, אמו של ארי שנדרס למוות והופקר בתאונת פגע וברח בתל אביב תקפה הבוקר (שני) את יצחק אספה שהורשע בהפקרת בנה. בדיון הטיעונים לעונש בבית המשפט המחוזי בתל אביב הטיחה איריס נשר באספה: "פירקת את הילד שלנו עם המכונית שלך". 

נשר המשיכה ואמרה: "למדנו מהעדויות שאחרי התאונה המחרידה במקום להושיט עזרה, המשכת למסיבה נוספת, ומחוץ למסיבה כשנגשו אליך שוטרים ושאלו מה קרה למכונית התחילו השקרים, שאותם אתה ממשיך עד עכשיו. בשנה החולפת, במקום להודות בהפקרה, גררת את כולם למשפט ארוך שבו נאלצנו לשמוע בפרטי פרטים עדויות על הלילה הנורא. איך שהחבטה של הרכב שלך בבן שלנו הפיקה בום אדיר, איך שארי וחבר שלו עפו 23 מטר מהחבטה הזו, ולפני שארי פגע במדרכה הוא עף בדרך על רמזור ששבר אותו וריסק לחתיכות קטנות את האופניים". היא ציינה כי אספה יכול היה לצאת מהרכב, לרוץ לפצועים, להתקשר לאמבולנס, "להחזיק לארי את היד הגדולה והחמה שלו ועד שיגיע האמבולנס להביט לו בעיניים ואולי אפילו לבקש ממנו סליחה".

בסיכום דבריה פנתה איריס נשר לאספה ואמרה לו: "יום אחד יצחק, גם לך יהיה ילד, ואולי רק אז כשתביט לילד שלך בעיניים תבין מה לקחת מאיתנו. אני מאמינה שאם תיענש עכשיו במלוא החומרה תוכל להביט בעיניים של הילד שלך עם מצפון שקט יותר מאשר אם תדע ששיקרת לכולנו והצלחת לסדר את המערכת ולהתחמק מעונש".

הפרקליטות ביקשה לקבוע כי מתחם הענישה ההולם הוא בין שלוש לשש שנות מאסר, וביקשה כי מתוך המאסר שייגזר על אספה יהיה בשליש העליון של המתחם. בפרקליטות טענו כי אספה לא קיבל עליו נטילת אחריות להפקרה בתסקיר שירות המבחן, לא הביע חרטה על ההפקרה עצמה ודבק בגרסתו גם בבית המשפט.

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע לפני ארבעה חודשים את הכדורגלן יצחק אספה בהפקרתו של ארי נשר ובשיבוש הליכי החקירה. עם זאת, הוא זוכה מחמת הספק מנהיגה בשכרות, אך השופט צבי גורפינקל ציין כי אינו מאמין לאספה שלא שתה. הכדורגלן זוכה מחמת הספק גם מנהיגה במהירות העולה על המותר.