תיעוד מתוך מתחם המגורים בירושלים
צילום: דוברות המשטרה

חשד לניהול כת בתנאי עבדות בי-ם: המשטרה פשטה על המתחם

על פי החשד התנהלה במקום קהילה סגורה שבה עשרות נשים וקטינים בגילאי שנה עד חמש. בפשיטה נעצר חשוד מרכזי בשנות ה-60 לחייו שככל הנראה ניהל את הכת, וכן שמונה נשים נוספות שעל פי החשד פעלו עימו • החשוד המרכזי לכאן חדשות: "הכול שטויות. אין להם משהו נגדי"
סולימאן מסוודה
13 בינואר 2020
11:45

משטרת ישראל פשטה הבוקר (שני) על מתחם מגורים במרכז ירושלים, שבו התנהלה על פי החשד קהילה סגורה שבה עשרות נשים וקטינים תחת תנאי עבדות. החשוד המרכזי שעמד בראש הכת הוא תושב העיר בשנות השישים לחייו. בפשיטה נעצר החשוד המרכזי ושמונה נשים נוספות שעל פי החשד פעלו עימו. החשוד המרכזי, שמעצרו הוארך בשבוע, לכאן חדשות: "הכול שטויות. אין להם משהו נגדי".

מדיווחים שהגיעו לידי יחידת ההונאה ופשיעה כלכלית של מחוז ירושלים, עלה חשד לקיומה של הקהילה שפעלה במסווה של סמינר נשים שחיות יחד עם ילדיהם בדוחק וצפיפות במתחם המגורים. בראש הסמינר עמד אדם שעל פי החשד ביצע עבירות שונות כלפיהן וכלפי ילדיהן במשך שנים ארוכות.


בחודשים האחרונים אספה המשטרה עדויות וראיות שהצביעו על החשוד המרכזי כמי שעומד בראשה של הקהילה. על פי החשד שלט החשוד בחייהן של כ-50 נשים שהיו נתונות למרותו, עד לכדי בידודן מהחברה ומבני משפחותיהן. עוד עלה, כי כלפי אותן נשים, נקט החשוד בדרכי ענישה שונות, וכי הן עבדו במקצועות שונים שאושרו על-ידו, כשחלק משכרן הועבר ישירות לידיו.