קרסול פגוע

נכת צה"ל ביקשה מכשיר תמיכה חלופי לרגלה, משרד הביטחון סירב

האישה ביקשה לקבל מכשיר חדש במקום זה שנשבר ונאלצה להתהלך במשך 3 חודשים ללא המכשיר. לדבריה נגרם לה נזק רפואי חמור. בעקבות התערכות כאן חדשות האושרה הבקשה
כרמלה מנשה
13 בינואר 2020
14:12

משרד הבטחון סירב לאפשר לנכת צה"ל לקבל מכשיר הליכה חיוני שמונע נפילות, לאחר שהמכשיר שהיה ברשותה נשבר. משרד הבטחון גם סירב להעביר לידיה את פרוטוקול הוועדה הרפואית שהתקיימה בעניינה, וזאת מאחר שיש לה גם אחוזי נכות נפשיים בשיעור של 10%. כך פורסם היום (שני) בכאן רשת ב. משרד הבטחון התנה את העברת הפרוטוקול במכתב מעו״ד או רופא שבעבורם הייתה צריכה אותה נכה לשלם כמה מאות שקלים. בעקבות התערבות כאן חדשות קיבלה האישה את המכשיר ואת פרוטוקול הדיון הרפואי בעניינה. 
האישה נעזרה במכשיר הליכה תומך קרסול (מטריקס מקס) שנישבר כתוצאה מנפילה. כשהביאה את המכשיר לאגף השיקום וביקשה לקבל מכשיר חדש סירב הרופא המחוזי לאשר לה אותו. היא התהלכה שלושה חודשים ללא מכשיר ובמהלכם ערערה לרופא המרחבי שאישר להחליף לה את המכשיר אולם משרד הביטחון לא הוציא לה הפנייה בטענה שמדובר בסוף שנה וההסכם עם הספק לא חודש.
לדברי האישה במהלך התקופה שנאלצה להתהלך ללא המכשיר "נגרם נזק לרגל ושנתיים וחצי של עבודה על הקרסול נמחקו. הקרסול מעוות לגמרי", אמרה האישה. "אנשים לא מבינים כמה סבל נפשי מעבר לפיזי מתלווה לסטטוס של נכה צה"ל, אני רוצה שזה יפורסם כי יש עוד נכים שעוברים את ההתעמרות הזאת כמוני״.